Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik azok a büfés szakok,...

Mik azok a büfés szakok, szakmák? Mondanátok rá példákat is?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 23:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a téma engem is érdekel, olyan tekintetben, hogy az informatikus-könyvtáros is büfészaknak számít?
2011. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

Filozófia büfé szak? Tényleg? Biztos vagy ebben?

Egyáltalán tudod, mi az a filozófia?

Imádom, amikor az embereknek fogalmuk sincs a dolgokról, és már szaroznak. :) Megnézném, hogy egy filozófia szakot el tudnál -e végezni. :) Ott nem magolás van. El kell olvasni a filozófusok életműveit. Az nem egy hétvégi Jókai regény... Ha nem érted, akkor neked ott annyi... Vegyél kezedbe egy Hegelt. Kezdd el olvasni. :) Megnézném, hogy mire mennél vele. :) Valószínűleg semmire. :)

Olvass utána, mi is az a filozófia, én nem fogom itt előadni, meg leírogatni, középiskolában elvileg tanították, saját műveltségből is tudni kellene, ezek szerint az nincs.


Az ÁJK mitől büfé szak? Elárulnád? Látom brutálisan nagy fogalomzavarban szenvedsz, mert az ÁJK az nem szak, hanem egy kar. Állam és jogtudományi kar. Azon belül van egy pár szak. Gondolom te a jogászra gondoltál. Barátom, ha te egy jogot elvégzel (és most nem ilyen Károlira gondolok) a büféből, kevés tanulással, akkor nagyon nagy ember lehetsz. :) Majd mond ezt akkor, amikor esetleg egy milliárdos per felperese, alperese leszel.

Annyira imádom ezeket a nagy embereket, akik azt hiszik, hogy ha valaki mérnökin, vagy természettudos szakon tanul, akkor ők a császárok, és mindenki más hülye. :)

Büszkék lehettek magatokra, tényleg, kemény 300 pontot kellett összegyűjteni, érettségin legalább egy másodfokú egyenletet meg tudtatok oldani, nagy gratula érte. :)

A másik meg az, hogy ha valamelyik szakon számolni kell, az már maga a legnehezebb dolog, úgy állítjátok be a szakotokat, hogy annál nehezebb nincs. :D Tanulni kell mindenhol, minden szakot el lehet végezni, nem feszengeni kell, meg leszólogatni, hanem tanulni. Nem ez a felsőoktatás lényege? Jöhettek ezzel a bukási arányokkal, senkit nem érdekel, mindenhol buktatnak. Elárulom, jogon volt egy tárgy, most decemberbe, a vizsgázok 94%-át kiszórták. Érdekel ez valakit? Nem hiszem.

Ha meg irigyek vagytok másokra, akkor nyugodtan lehet szakot váltani. Nem a távolból kell pofázni. :)

Van néhány BME-s ismerősöm. Ők úgy indultak, hogy amikor felvették őket, elkezdték szidni a Corvinust. Majd pár hónappal később az összes egyetemet, most már ott tartanak, hogy egymást oltogatják. :D Ennyit ezekről. :D

Azt meg hagyjuk már, hogy a jogászokból sok van, meg nem tudnak elhelyezkedni. Minden értelmes ember tudja, aki nem a gyakorin tájékozódik az aktuális trendekről, hogy ez baromság. A szakmabeliek mást mondanak. A hivatalos oldalak szintén, a statisztikák szintén. :) Csak azokat már mindenki lusta elolvasni, aztán jön néhány kretén, akik hűde megmondják a frankót, a sok hülye meg elhiszi. :) Különbséget kellene tenni információ és információ között. :)

Jahh még valami. Aki ilyen hatalmas nagy energiát és időt fektet abba, hogy más intézményekkel és szakokkal foglalkozzon, arra csak annyit tudok mondani, hogy baromi sok ideje és energiája lehet, ezek szerint nem nagyon kell neki tanulni. Na mindegy, ennyit akartam elmondani, volt szabad 15 percem így a 4 nap alatt. :)

2011. márc. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%
hát eléggé... xD
2011. márc. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%

Még valamit hozzá akarok fűzni.

Teljesen felesleges összehasonlítani a reált és a humánt. Nem is értem mire jó ez.

Reál szakoknál azért buknak, mert sokan bejutnak 300 pontokkal, amihez elég két 60-70%- közép érettségi, esetleg egy nyelvvizsga. Ilyen alapokkal nem csodálom, hogy kibuknak. Ha kötelező emelt lenne, ott már anyag a deriválás, és ha jól tudom az integrálás is, így már lehet valami kezdeni az egyetemen.

Másrészt teljesen más tanulási stratégiát igényel mind a kettő. A matek egy olyan tárgy, amit ha nem gyakorol folyamatosan az ember, akkor elbukik. Ha hónapokat hagy ki valaki, és rájön vizsgaidőszakba, hogy hűű vizsgázni kell, akkor elbukta. Itt nem 3000 oldalakat kell bevágni, hanem a matekot kell tudni és érteni, amihez gyakorolni kell folyamatosan. Nem 8 órát naponta, hanem néhányat, ha már az elejétől nyomja az ember. És láss csodát, meg lehet csinálni a mérnöki szakot is. Durva dolgot mondtam ezzel, ugye? Hogy tanulni kell? Most biztosan nagy csalódást okoztam ezzel néhány embernek.

2011. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%
a jogászok akkor is idióták... csak arra képesek, hogy hülyeségeket beszéljenek bonyolultan megfogalmazva, de amikor komoly, egzakt dolgokra kerül a sor, meg se tudnak mukkanni...
2011. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%
Olyanok vagytok, mint az óvodások. Mindannyian.
2011. márc. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

ahogy fentebb is írták, két dologra is szokták mondani, hogy büfészak:


a., ha röhejesen alacsonyak a követelmények, és el lehet lébecolni az egészet, és közel 0 tudással illetve befektetett energiával diplomát tudsz szerezni.


b., ha nem feltétlenül alacsonyak a követelmények, de a szak elvégzésével nem túl jók az esélyeid az elhelyezkedésre


//a fenti érzelmes és önérzetes kirohanásra: aki a filozófiát büfének írta, az is pont így kettéosztotta a fogalmat, és a filozófiát arra írta, amivel nehéz utána elhelyezkedni. Sehol még csak nem is utalt rá, hogy könnyű lenne a filozófia szak - szép dolog Hegelt olvasni, és azzal jönni, hogy azt aztán nem mindenki értené meg, de azért a kevésbé emelkedett hétköznapi kommentek megértése se hátrány, ha megy...//


Az a., csoportba tartozók általában egyben a b.,-ben is benne vannak, hiszen olyan diplomának, ami bármelyik félhülyének lehet, értelemszerűen nincs sok értéke a munkaerőpiacon.

2011. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Jahh és te tudod, hogy mivel lehet elhelyezkedni?

Van egy adatbázis a fejedben, ahol minden egyes diplomást nyomon tudsz követni? wow. Nem is tudtam, hogy manapság emberek így meg tudják állapítani, mivel hogyan lehet elhelyezkedni. :) Arra meg ne alapozzunk már, hogy "azt hallottam" meg "van egy ismerősöm". Hiteles, reprezentatív adatokkal bizonyítsunk. Csak olyan meg nincs, ugye.

Épp ma olvastam a haszon újságban, egy nagy emberke idézetét, hogy a felsőfokú végzettségű emberekre mindig szükség van, és lesz is. Ha akarod megkeresem majd neked a nevét.

Tudod mennyi filozófia szakos végez évente? Nagyon kevés. Nem egy helyen olvastam, hogy főleg multi cégeknél igen kelendőek, pr részleg, és sok egyéb helyekre...

2011. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

alap esetben nem pont a filozófiáról szólt a kérdés, meg nem is erről volt szó, de láthatóan ez nagyon érzékeny pontot talált igencsak telibe, így akkor beszéljünk erről, járjuk ennek kapcsán körbe a kérdést.


A filozófia szakon tudom, hogy kevés embert képeznek, ha tippelnem kéne, akkor a filozófia MA-n kb. nagyságrendileg annyian végezhetnek majd idén az országban, mint mondjuk amennyi (elméleti) matematikus MSc-n (ha már az a történelmileg leginkább "testvér" szak, akkor vegyük azt), tehát olyan 15 és 30 közöttire tippelném.


A kérdés az (miután úgy látszik azt már sikerült tisztázni, hogy senki nem írta, hogy húú de könnyű lenne a szakot elvégezni), hogy mennyire könnyű elhelyezkedni a szerzett diplomával, milyen lehetőségek vannak, akár más diplomákkal összevetve.

Filozófus diplomával megpróbálhatsz mint filozófus elhelyezkedni, becsatlakozni valami intézetbe és annak kutatásaiba, esetleg elmehetsz filozófiatanárnak iskolába, ha megcsinálod a tanárit is. Ez egy nagyon szűk kör, ahol kifejezetten filozófusokra van szükség (tanérin nem is, hiszen ott filozófiatanárokat keresnek). Ezen kívül megpróbálhatsz máshol is elhelyezkedni, de ebben az esetben már a te speciális tudásod nem lesz alkalmazható, így a diplomád is csak annyi pluszt ad, hogy van egy valamilyen diplomád, de semmivel sem fog többet nyomni, mintha bármi más diploma lenne, tehát max a diplomával egyáltalán nem rendelkezőkkel szemben adhat valami előnyt.

Tehát ha nem tudsz/akarsz a nagyon szűk tudományos körben elhelyezkedni (márpedig hiába végez kevés filozófus évente, ezeknek kétlem, hogy akár a fele meg tudna élni a tudományos pályán), akkor a diplomád (hiába követelt meg akár több energiát és garantál több tudást a saját területeden) pont ugyanannyit fog érni az álláskeresésnél, mint azok a diplomák (akár BA-sok is), amiket tucatjával osztogatnak, és amikből akkora túlképzés van. Neked ezekkel mind meg kell küzdeni az állásért, hiába képeztek pont filozófia szakon kevés embert.


Ellenben ha vesszünk egy mérnök szakot, egy komolyabb gazdasági szakot, vagy akár a fentebb példaként hozott matematikus szakot, ezek sokkal inkább egy olyan speciális tudást adnak, amire széles körben igény van (igen, még a matematikus is), tehát nekik nem kell versenyezniük azzal a rengeteg komm. médiás és hasonló szakos emberkével, hanem sokkal nagyobb eséllyel el tudnak helyezkedni a saját szakuknak megfelelő helyen. Arról most nem is beszélve, hogy ezek az állások általában lényegesen jobbak, mint azok, ahova igaziból nem kell spec. tudás, csak esetleg szeretik, ha van valamilyen diplomád.

2011. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!