Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mondjon nekem vki olyan...

Mondjon nekem vki olyan programot, ami megoldja a differenciálegyenleteket?!

Figyelt kérdés
tudom,hogy a wolfram tud integrálni,deriválni,hasonló csodákat,meg le is vezeti,sőt még talán az eredeti teljes verzió lehet a diffegyenleteket is megoldja és levezeti,bár én nemjöttem rá,hogy hogyan kéne,úgyhogy egy idő után hagytam.viszont jólenne egy ilyen program,márcsak azért is,hogy leellenőrizzem,hogy én jólcsináltam-e,ha meg le is vezeti,hogy hogyan,akkor azt is tudnám hogy hol rontottam el...:)
2011. márc. 6. 02:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Wolframalpha is megoldja, bár nem tudom, hogy bonyolultabbakat is tud-e:

[link]

Levezetni viszont nem vezeti le.

2011. márc. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát igen épp ez a bajom,mert sokszor teljesen mást ír ki,mint ami nekem jön ki....mondjuk már néha sima integrálnál is abszolút mást ír ki a wolfram...pl volt,amit 2db ln-el simán kilehetett integrálni,és jó is volt,de wolfram arctan-el csinálta.de azért köszi
2011. márc. 6. 12:40
 3/3 anonim ***** válasza:
A matematika.lap.hu oldalon érdemes körbenézni a programok dobozban.
2011. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!