Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem idegesítő...

Csak szerintem idegesítő mikor vki itt akarja megoldatni az egész házi feladatát?

Figyelt kérdés
Mert oké,ha egy kis segítség kéne,vagy nem jól használja a keresőt és nem talál vmit és segítséget kér. De mikor az egészet itt akarja megoldatni mással,és még nagyképűen beszólógat h ő igenis okos... Ez nekem nagyon irritáló.
2011. márc. 5. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is idegesítő, de önmagát csapja be vele. A házi arra való, hogy gyakoroljon, és dolgozatnál menjen a dolog.

Mindenesetre én szoktam válaszolni a matekos és kémiás kérdésekre, lehetőleg úgy, hogy mindent magyarázok mellé, hogy így talán egy kis eséllyel rögzül majd a dolog. Minden további beszólogatást figyelmen kívül hagyok. ha esetleg valamit hiába írtam le, azért természetesen elnézést kérek, korrigálok, és felhívom rá a figyelmet, hogy miért ne így csinálja az illető.

Mégis inkább felháborító, mintsem idegesítő.

2011. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ha megnézed az ezekre érkező válaszokat, akkor nem vagy ezzel egyedül.


Amúgy a legalja az, amikor az internetes versenyfeladataikat is iderakják fel, anélkül, hogy akár egyszer átolvasták volna, aztán meg még nekik áll feljebb

2011. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magyar mentalitás...
2011. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

A GYIK csinált egy kategóriát külön az ilyen kérdéseknek, ha téged zavar, akkor nem kell azokat elolvasnod és nem kell rájuk válaszolnod. Szerintem meg nagyon is jó, hogy egyáltalán csinálnak házit, manapság sajnos már az is ritkaság. Egy osztály 60-70%-a sokszor vagy nem is csinál csinálja meg vagy lemásolja azokéról, akik megcsinálták. Ők legalább foglalkoznak vele. Mellesleg nem mindenki teheti meg, hogy ha nem megy neki egy tantárgy, akkor abból magántanárhoz járjon és sokszor a szülők, tesók sem tudnak segíteni, akkor meg mit csináljon?

Nyilván vannak esetek, amikor még nekik áll feljebb, stb., de attól függetlenül én is igyekszek olyanokban segíteni, amikben tudok. Neked pedig szerencsére jogodban áll, hogy az ezekkel kapcsolatos kérdésekre rá se kattints, és akkor nem fogod magad rajta felidegesíteni.

2011. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én problémám olyankor adódik, amikor sajnos a tudományok témakörben találkozom egy-egy kiszámolandó példával.

De a jó kategóriában is fenntartom azt, hogy ne kiszámoltatni akarják, hanem segítséget a kiszámoláshoz. Megoldási módot, gondolatmenetet. Persze az is érdekes, hogy amikor így teszik fel a kérdést, akkor is vannak kedves hozzászólók, akik nem hagyják gondolkodni, és teljes megoldást közölnek.

2011. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

20:26


az mióta foglalkozás a házival, hogy felb@ssza ide másokkal megcsináltatni, anélkül, hogy beleolvasott volna? Ez miért is olyan király dolog?

Mert azzal mindenki egyetért, hogy ha foglalkozott vele, és elakadt, ha valamit nem ért, akkor persze, kérjen segítséget, de nem erről volt szó, hanem kifejezetten arról, amit rengetegen csinálnak, hogy az egészet felvágják ide, mindenféle energiabefektetés és gondolkodás nélkül.

2011. márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

20:58

Szerintem érthetően leírtam a véleményemet, nem fogom leírni megint. EZ akkor is teljesen más, mint amikor óra előtt gyorsan lemásolgatják vagy még annyit se. Nem tudom, szerintem ez egyértelmű. Az viszont nem megy be az agyamba, hogy ha egyeseket ez ennyire zavar, akkor mi a francnak olvasgatja a házi feladatokkal kapcsolatos kérdéseket... Ki kötelez rá? Senki. Én se olvasom el soha az ezotériával kapcsolatos kérdéseket, mert utálom. Mégsem kezdek el kérdéseket kiírni, hogy miért vannak olyan emberek, akik abba a kategóriába irosgatnak... Feleslegesen idegesítitek fel magatokat totál lényegtelen dolgokkal.

2011. márc. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mégis mennyivel jobb, ha innen másolja le minden átolvasás nélkül, mintha az osztálytársáról másolná? Magyarázd már el nekem, mert fel nem bírom fogni.

Az osztálytárnál legalább megvan az esély, hogy épp nincs bent, elment síelni vagy bármi, és nem tudja lemásolni, akkor meg vagy kénytelen ő gyorsan megcsinálni, vagy ha nem megy, akkor órán megkapni ezért a büntetését, ami miatt lehet, hogy legközelebbi órára már nem kockáztat. Vagy az is benne van, hogy esetleg az osztálytársnak lesz elege a dologból, és küldi el a francba, lényeg, hogy ott még legalább van némi esély, hogy idővel rákényszerül, hogy maga is gondolkodjon a feladaton.

Na de itt mindig fog találni néhány lelkes jelentkezőt, aki örül, hogy villoghat azzal, hogy megoldott neki gimis házikat.

De a még ha végeredményben nem is csinálná meg, akkor is az órán megbeszélik a házikat, tehát nem marad le semmiről (ha meg nem érti a tanár magyarázatát, azt fel lehet ide rakni, hogy tudom, hogy ez a megoldás, de a tanár valami ilyesmit magyarázott, és ezt a részt nem értem), ellenben a tanár számára is világos lesz a kép, és ennek megfelelően kezeli majd a gyereket, szerencsés esetben addig szívatja, amíg meg nem tanulja az anyagot, és meg nem csinálja a háziját.


De tényleg érdekelne, szerinted miért is olyan jó, hogy ide felrakják a gyerekek a házijukat, és oldatják meg egyes túlbuzgó emberkékkel, hogy bármi energiát fektetnének bele. Magyarázd el nekem, kérlek.


Amúgy meg azért zavar a dolog, mert egyrészt görény dolog ezt csinálni a diák részéről (főleg, mikor versenyfeladatokat oldatnak meg, és küldenek be aztán sajátként, de saját háziként villogni vele az osztály előtt se túl szép), nevelés szempontjából sem egy jó dolog, viszont az kifejezetten gáz, hogy a lakosság egy nagy része egy kamatos kamatot nem képes kiszámolni, logikai készsége a béke segge alatt, ellenben menő azzal jönni, hogy 'én mindig is hülye voltam matekból', és ellébecolni az egészet.

Akik pedig azzal élik ki magukat, hogy szájukba rágják minden kis lusta kölöknek a háziját, pont erre gyúrnak rá ezerrel, hogy annyival is kevesebb értelmes ember kerüljön ki az iskolapadból.

2011. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Teljesen más mikor vki segítségért jön ide,vagy pedig az egészet megoldatni. Mert amig ide ki írja a kérdést,és szidja a válaszadókat meg jön azzal h én okos vagyok mert 4 es tanuló vagyok,addig magától is talán megtudta volna csinálni. de nem is foglalkozott vele. Engem ez idegesít
2011. márc. 6. 10:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is baromira irritáló. Ennél már csak az idegesít jobban, mikor hárman jól leoltjuk, erre jön vki, és megoldja neki.

Én pl azért olvasom a házi feladat kérdéseket, mert szeretek segíteni, ha vki érdemes rá.

Egy kérdésből baromira le lehet szűrni, hogy foglalkozik-e vele vagy sem.

Ha leírja, hogy mit nem ért, hol akadt el, meddig jutott, mi jött ki neki megoldásnak, akkor szívesen elmagyarázom, hogy hogyan kell megoldani, vagy épp mi rontott el.

De mikor annyit csinál, hogy ideböfögi a feladatot, meg odafirkantja a végére, hogy SÜRGŐS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

az iszonyatosan fel tud cseszni.

Ráadásul egy csomó kérdés minimális energiabefektetéssel megoldató lenne. De a sok kis kretén arra sem képes, hogy beírja keresőbe.

Sokkal egyszerűbb idevakkantani, elmenni játszani, aztán este lemásolni amit írtak...

Undorító dolognak tartom.

2011. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!