Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelező tagozaton jár diákiga...

Levelező tagozaton jár diákigazolvány?

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen jár. Utazási kedvezmény ezzel csak a lakóhelyed és a fősuli között jár, országosan nem.
2009. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jár. Lehet, hogy igaz, amit az első válaszoló írt, de nekem igazából szinte bárhol adtak rá kedvezményt (utazás, belépők stb.,) Talán egy alkalommal nem adtak valahol a Dunántúlon.
2009. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok én csak az utazási kedvezményt írtam. A többiről mindenhol másképp döntenek. Legyen az mozi, vagy könyv. Így fordulhat elő,hogy egyik helyen el fogadják máshol nem.
2009. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden kedvezményt igénybe lehet venni, ami diákigazolvánnyal jár. De az első hozzászólónak igaza volt, nem lehet, hanem biztos, hogy csak a lakóhely és az iskola között lehet vele kedvezményesen utazni, 50 %-os jeggyel. Persze a sofőrök nem figyelik, hogy boríték/napocska van-e rajta, ha meg is nézik, csak a matricát figyelik. De ha véletlen ellenőr jön, az már megnézi általában. Vonaton nem használtam, mert olyan szárnyvonal mellett lakom, amit megszüntettek :(
2009. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor végülis vehetek pesti tanulóbérletet? (Győrben lenne az egyetem)
2009. febr. 18. 11:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Végül is valahogy el kell jutnod a pályaudvarra :)

Csak mindig legyen rajtad hátizsák, akkor is, ha nem suliba mész.


Viccet félretéve, nézd meg ezt a linket, vehetsz!


[link]

2009. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 18. 12:23
 8/10 anonim válasza:
69%
Én most kezdtem szeptemberben esti iskolába járni. Diákigazolványt kapok. Olvastam egy távolsági buszjáraton, hogy az 50%-os kedvezményt nappali és esti tagozatosok vehetik igénybe. Külön alatta volt az, hogy levelező hallgatók oda is volt valami irva, hogy milyen %-ék a jegy de arra már nem emlékszem. Szóval ha ezt külön irták le akkor sztem akik este járnak suliba azok is igénybe vehetik az 50%-os jegyet bármilyen útra. Mert nem volt kiírva, hogy az iskola és lakhely között csak. Akkor most az esti meg a levelező az mást jelent? Én is akarok majd utazni a lakhelytől egy másik városba ami kb 35 km-re van egymástól. Busszal mennék. Szeretném megtudni, hogy aki esti suliba jár és a buszon kérték a diákját elfogadták neki vagy nem? Ha busszal megyek és kérik a diákomat akkor elég csak a matricás oldalát megmutatni? vagy a fényképet is megnézik? Mert régebben amikor egyszer moziba mentem és kértem diák jegyet akkor is mondta a pénztáros csaj, hogy a matricás oldalát mutassam. Szóval a fényképes oldalát nem is nézte. Akár bemehettem volna ott akkor olyan diákkal is amin nem az én képem van. :D
2010. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!



Bár a kérdés 2009-es, és lehet, hogy akkor még másként volt, de aki érintett a témában, nem szeretném, ha megütné a bokáját. A BKV járatokon kizárt, hogy levelezős diákkal lehet tanuló bérletet használni. És ha jól tudom, ez nem csak náluk van így, hanem minden hasonló társaságnál. A BKV-ra kedvezményt nem tudtok vele igénybe venni, mert nincs diákjegy, csak teljesárú vonaljegy, átszállójegy, stb. Viszont az iskola és a lakóhely/tartózkodási hely között 50%-os jegyet lehet váltani.


Onnan a biztos infó, hogy hónapokig adatrögzítettem a BKV-nál a közelmúltban, nem egy levelezős diákot büntettek meg a tanuló bérlet miatt.

2013. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
36%
Én csak hétvégente járkálok 80km-t. Szóval ha nem bérlettel utazok, hanem csak egyszeri 50%-os jegyet veszek, az nem vészes dolog??!!
2014. okt. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!