Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy csinálod? Hogy van erőd...

Hogy csinálod? Hogy van erőd tanulni az érettségire?

Figyelt kérdés
Teljesen kifáradtam, elegem van, nem bírok már 1 percet sem tanulni. Eddig ment 4-5-seim voltak, reménykedtem egy jó érettségiben, de most már feladom. Csak ülök, nézek ki a fejemből és közben félek a májustól. Pedig eddig olyan egyetemre hajtottam ahová 400 fölötti pontszám kell, de most nem tudom mi lesz velem. Segítsetek, hogyan készüljek fel és hogyan gyűjtsek akaraterőt? Idén érettségizők véleménye?
2011. márc. 4. 18:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Segítsetek légyszi!
2011. márc. 4. 21:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Mikor elfárad a szárny és elcsügged a szív, és úgy érzitek, nem tudtok tovább repülni, akkor már félúton jártok.

Ne most add fel, és ne is félj amíg nem az életed múlik rajta csupán csak egy bukás amit egy év múlva kilehet javtani jó persze ne sz*rd le sőt tanulj is, de ne törj össze ha kudarc él az élethez tartozik ja amúgy igen énis most fogok érettségizni én is félek kicsit de gondold végig ami nem öl meg az megerősít és elmondom én orvosira készülök marhára nem vagyokk 4-5 mégis bizakodokk mert én hiszek benne hogy sikerüli fog ha mindennap tanulsz valamennyit akkor ne legyen lelkiismereted :):):)

2011. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a biztatást:) és te hol jársz a felkészülésben?:) Én is biztatnálak: ismerek olyat aki 3-4 volt mindkettőből, a többiből meg kegyelem kettes. Érettségi előtt pár hónappal összeszedte magát és bejutott orvosira. De erre ellenpélda is van. Aki végig készül mindenre, ötös is mindenből, de izgul és elszúrja...Majd lesz valami:)
2011. márc. 6. 10:22
 4/5 anonim ***** válasza:

köszi:):)

hát bioszból még a negyedikes könyv elején járunk szóval gondolhatod, am mindenből jólállok elkezdtem átvenni 9től az anyagokat újra, szóbeli tételek fele még hátra van de még van időnk +kb. egy hete kezdtem el érettségiket letölteni és kitölteni mindenfélét töri irodalom matek..stb. ez a legjobb gyakorlás sztem

fúú egyébként az a baj, hogy túl sok tantárgy van simán tudnék 4es lenni mindenből ha nem lenne egyszerre ennyi tanulni való hanem mondjuk az lenne például mivel én orvosira készülök kimondottan biológiát és kémiát tanulnék nagyobb óraszámban és nem traktálnának ilyen h*lyeségekkel mint a francia az angol mellett vagy az irodalom, média, filozófia ezek mind feleslegesek mert nekem ezek nem kellenek és azért oda kell figyelni h ne bukj meg belőlük amugy persze azt is tudom hogy ezek még nem a legnehezebb tantárgyak de azérrt nem merem írni h eltörölhetnék törit matekot stb.. mert kell egy alaptudás de nélkülük meg sokkalta jobb lenne nemtudom mi lenne a jó megldás

2011. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egyetértek:) nekem már szinte bűntudatom van amikor nem bioszra és kémiára tanulok hanem pl irodalomra. Mert úgy gondolom van már egy alapműveltségem, és az hogy évszámokat magolok a tételekkel együtt teljesen fölösleges. De hát ez van, ki kell bírni :) Én most ismétlem kémiából a szervest és bioszból meg a 12-kes könyvet. Azt hiszem most újra nekiállok annyira pozitívan ahogy csak tudok és majd lesz ami lesz:D Mindenkinek sok sikert!
2011. márc. 7. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!