Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem tudom a matekot, az...

Ha nem tudom a matekot, az mit jelent?

Figyelt kérdés

15/L vagyok, 9.-es és félévkor 3-as lettem matekból, na most meg haladok a 2-es felé:'(

Az lenne a kérdésem, hogy ez azt jelenti, hogy buta vagyok? Vagy csak nekem máshoz van tehetségem? pl. Magyarból 5-ös vagyok fakultáción is, meg töriből, infóból...meg sok más tantárgyból is. Csak a matek meg a kémia nem igazán megy.

Szerintem logikám van, tökéletesen oldok meg rejtvényeket, olyanokat ki tudok következtetni, amiket semelyik más osztálytársam nem tud. Nyelvtanhoz is logika kell, szintén 5-ös vagyok belőle. A matekot sosem szerettem, mert nem tudtam! Akkor most mi van, buta vagyok?


Lehet hogy hülye kérdés, de nem tudom. Légyszi normálisak írjanak! Előre is köszönöm!


2011. márc. 3. 17:24
 1/6 anonim válasza:
Én is ugyanevvel a problémával küszködök, csakhogy én most már 12.-es vagyok. Én is utálom-utáltam-utálni fogom a matekot, 5.ben 5-ösöm volt, aztán ahogy nőttem, annál kisebbek lettek a jegyeim mateknél(azért nem buktam meg 1x sem), de nem voltak már 4,5-seim. Magyarból úgy mint te 5, töri, földrajz,kémia, fizika idegen nyelvek, tehát mondom minden 4,5, csak a matek kis jegy. Nem is tudom, de szerintem nem vagyunk hülyék, hogyan is lehetnénk hogyha az összes többi tantárgyból nagy jegyünk van? Próbálj jobban figyelni órán, otthon szánj több időt matek feladatok megoldására, én is így próbáltam mindig nagyítani a jegyem. Bocsi a hosszú leírásért. :D
2011. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez kb. annyit jelent, hogy humán tárgyakból (tanulós, pl: magyar, töri) jó vagy a reál tárgyakból (gondolkozós, pl:matek,fizika) pedig kevésbé. Ez nem rossz, csak amikor majd szakmát választasz, akkor nyilván ne fizikával,kémiával foglalkozó szakmát válassz. Illetve majd nézz utána, mert elég sok szakmához nagyon erős matek kell.
2011. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy buta, csak nem vagy reálos beállítottságú. Ettől függetlenül nem árt némi energiát fektetni a matektanulásba, még ha nem is fogod imádni, de ha kitartóan gyakorolnád, talán fel tudnád venni a fonalat, és nem lenne számodra egy megfejthetetlen dolog. Én magam is nagyon rossz voltam mindig matekból, hiába jártam különtanárhoz, stb. Már bánom, hogy nem fektettem bele még több energiát, illetve hogy elhittem kisebb koromban az akkori tanáromnak, hogy én "buta vagyok matekból".
2011. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak azért gondoltam, hogy buta vagyok, mert attól hogy a törit meg az irodalmat tudom, ahhoz nem kell nagy ész, csak megtanulod és kész. Fizikából 4-es vagyok, de vigasztal az, hogy a nyelvtanhoz kell logika és abból 5 vagyok.

2011. márc. 3. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet következtetni rá, hogy buta volnál, valószínűleg nem vagy az, a tanulási problémáidon meg segíthetünk, ha eljössz. (Írhatsz privit.) Általában ha a többi tárgyból jó jegyei vannak valakinek, akkor matematikából is meg tudja szerezni a jó jegyet, illetve azt is jól látod, hogy a nyelvtanjegy és a matematikajegy között összefüggés szokott lenni. (Ez persze attól is függ, hogy mire adják azt a nyelvtanjegyet és milyen szigorúsággal, de ha például jó vagy a mondatelemzések terén és a helyesírásban is, az afelé mutat, hogy matekból is lehetnél.)

(Egy matematikatanár válasza)

2011. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért ne kéne a történelemhez ész? Elég sok kell hozzá, csak másféle, mint a matekhoz. Bár ha jobban belegondolok, annyira azért nem is másféle. A történelemben pont az a fontos, hogy az ÖSSZEFÜGGÉSEKET megértsd, hogy a dolgokat egyszerre és külön külön is tudd értelmezni, több nézőpontból is. Persze a tananyag bemagolásához nem kell sok ész, ez tény, de akkor nem érted, csak tudod. Ahhoz, hogy értsd is, ahhoz már kell.
2011. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!