Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg 15 életévig vagy...

Tényleg 15 életévig vagy tanköteles?

Figyelt kérdés
Volt valahol ahírtv-n.
2011. márc. 1. 21:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
szerintem jó, hogy leviszik elég sokan vannak, pl osztályomban is akik nagyon nem oda valók, az órán tanulni nem lehet tőlük, megy az üvöltözés stb.
2011. márc. 2. 16:50
 12/18 anonim ***** válasza:

Ebben egyébként teljesen egyetértek, de sajnos a 18 éven aluliak nagy részére muszáj rákényszeríteni az iskolába járást legalább valamilyen szinten, mert sokszor nem a realitásban élnek, és nem gondolják végig, mi lehet a következmény.

Na meg majd megnézem az "értelmiségi" szülőket, akik kiveszik a gyereket a 15. születésnapján az iskolából, mondván, menjen dolgozni, és ezzel az egész életét tönkreteszik...

2011. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
mondjuk ja igaz.
2011. márc. 2. 20:09
 14/18 anonim ***** válasza:

Na ne már, hogy ezt tervezik. Komolyan, nekem nem volt bajom a fidesszel, de pont mostanában kezdett olyan intézkedéseket hozni, amik miatt mostanra már nem akarom őket ott látni, ahol vannak.

De most komolyan, bátyám 8 általánost végzett, és nem bírt befejezni egy szakmunkást se. Már 1.5 éve munkanélküli. Most képzeljétek el, hogy mi lesz, ha 15 lesz a tanköteles korhatár. Egyre több lesz a munkanélküli, rengeteg. Egyre több család megy tönkre. Persze a gyárakban se úgy megy ám, hogy felvesznek és boldogság van. Megszakadsz a munkától és imádkozhatsz, hogy másnap ne küldjenek el, vagy hogy a munkavezető ne ordítsa le a fejed minden percben. Ennek ellenére hozzád vágnak egy szaftos kis minimálbért.

2011. márc. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
igaz igaz, de tanulással se megyünk sokra?! legalább is ebben az országban. diplomás munkanélküliek pl. vagy nem tudom, nem is igazán értem ezeket.
2011. márc. 3. 13:53
 16/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy miből van diplomád. De egyáltalán nem olyan rossz a helyzet, mint amilyennek beállítják a diplomások között. Persze sokan mennek más irányba dolgozni, de van munkahelyük nagyrészt.
2011. márc. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
aha értem, mondjuk én nemtudom majd egy 5-6éven belül megtudom:D
2011. márc. 4. 13:09
 18/18 anonim ***** válasza:
40%
azért viszik le a korhatárt hogy minél több tanulatlan ember legyen,akiket majd birkák módjára terelgethetnek
2011. márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!