Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociális ösztöndíj milyen...

Szociális ösztöndíj milyen keresettől jár?

Figyelt kérdés

A szociális ösztöndíj igényléshez ki kell töltenünk egy formanyomtatványt. Van benne egy táblázat, h az igénylővel egy háztartásban élők és azok nettó havi keresetük, oda magamat is be kell írnom? (nincs keresetem)

És a másik: hogy hány ft-os egyfőre jutó keresletig érdemes erre pályázni?

Köszönöm a válaszokat!


2009. febr. 16. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
40 alatt
2009. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!



Ez attól is függ, hogy melyik suliba jársz. Nem akarlakelkeseríteni, de nagyon csórónak kell lenni ahhoz, hogy vki kapjon ilyet, legalábbis ott ahová én jártam (most fejeztem be). Anyám minimálbérért dolgozott tavaly, vele élek, ő tartott el, míg suliba jártam, és mégsem kaptam szoc.ösztöndíjat, pedig a nettó egy főre jutó összeg nem volt több 25000-nél. Ez nekik "túl sok" volt ahhoz, hogy kapjak ilyen juttatást. De mondom, ez helyenként változhat, függ az igénylésektől, hogy mennyi a keret rá, stb.

Sok helyen (nálunk pl.) elosztják az ügyintézők az ismerőseik között a pénz egy részét, ilyet is hallottam.

Amugy magadat nem kell szerepeltetned a táblázatban.

Remélem segítettem.

2009. febr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

hú.. am most olvastam h a szoc. ösztöndíj jogszabálya megváltozott. Mostmár tényleg csak azok kaphatnak, akik rászorulnak.

Azért köszönöm a válaszokat :)

2009. febr. 17. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát arról nem is beszélve ,h nem csak a fizetés számít, pl az előttem szólónak nem jár de egy dupla annyit kereső félárvának egyértelműen. Tehát több szempont van. Ja és az összeg is korlátozott tehát nem biztos ,h mindig megkapod ugyanazokra feltételekre.
2009. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!