Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek miből tegyem le a...

Szerintetek miből tegyem le a kötelező ötödik érettségimet?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy miből tegyem le az ötödik érettségimet. Érdekel engem a csillagászat és a történelem, csak történelemből nem tudom letenni az ötödiket, mert az az alap 4 kötelező között már ott van (magyar, matek, idegennyelv, történelem) és tudtommal csillagászatból pedig nem lehet érettségizni.
2011. febr. 27. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbálkozz a földrajzzal vagy a fizikával, azoknak egy bizonyos része belemegy a csillagászatba. egyébként pedig a földrajzot és a biológiát nem olyan nehéz megtanulni, tehát ezekből sikerülhet kihozni egy emberes százalékot az érettségin.
2011. febr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy fizikából és biológiából osztályozóvizsgát kellene majd tennem, mert az iskolámban nincs olyan szakos tanár.

A földrajzzal meg az a helyzet, hogy órán semmit se csinálunk. Legfeljebb a tanár elolvastat pár sort és kész.

2011. febr. 27. 17:12
 3/12 A kérdező kommentje:
És körülbelül ezért nem merném megkockáztatni a földrajzot.
2011. febr. 27. 17:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem sok minden marad... még egy nyelv? Tesi? Kémia? Más nem nagyon maradt...
2011. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tesit nem ajánlom. Sokaknak könnyűnek tűnik elsőre, de anatómiából majdnem annyit kérdeznek, mint biológián, a gyakorlat meg valami horror. Ha csak nem tesi szakra akarsz tovább menni, gyorsan felejtsd el. Én a helyedben megpróbálnám mégis a földrajzot. Annál könnyebb tárgy a világon nincs. Nem kell érteni, csak meg kell tanulni...
2011. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De azért jó lesz a fizika is, annak ellenére, hogy osztályozót kellene tennem belőle.

A kémia is, csak abba bele kellene húznom, hogy sokat tudjak belől. :)

2011. febr. 27. 17:22
 7/12 A kérdező kommentje:
A tesi tudom, hogy hülyeség.
2011. febr. 27. 17:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel a csillagászat, akkor a fizika tiszta haszon. Egyáltalán nem is tanítanak fizikát az iskolában?
2011. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tanítanak fizikát az iskolámban, csak a tanár nem fizika szakos.
2011. márc. 1. 14:01
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Itt valami bűzlik, akkor nem taníthat. Vagy van fizikatanítás, és akkor az ott szerzett jeggyel érettségizhetsz, vagy nincs. Ha a tanár nem szakos, akkor szabálytalanul tanít, de ez az iskola sara, ha a jegyet beírták a bizonyítványodba, akkor érvényes. Helyettes osztályzatok csak Karinthynál vannak.
2011. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!