Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még esélyem államvizsgázni?

Van még esélyem államvizsgázni?

Figyelt kérdés
2000-ben végeztem az 5. évfolyamot (még a régi rendszerben), megvan minden tárgyam, az abszolutórium is benne van az indexben. A tanulmányi osztályon bemutattam a diplomamunkát is, de nem államvizsgáztam. Van még így esélyem? Van elévülési idő?
2011. febr. 22. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg ott...
2011. febr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor és ahol én államvizsgáztam, ott az volt a szabály, hogy az abszolválás után 2 évig lehetett államvizsgára jelentkezni. A diplomamunka is elévül, bár ez témától függ. De tényleg az a legegyszerűbb, ha megkérdezed az adott intézményt, mert ahány egyetem, annyi szabály. Megkérdezhetem, hogy miért hagytad abba a célegyenesben?
2011. febr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam felkészülni rendesen, azután pedig a munka miatt halogattam.
2011. febr. 22. 23:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Diplomavédésre kell menned és záróvizsgára. A diplomamunka pedig nem évül el, hülyeséget írt az előző. De szerintem újra le kell adnod, kérdezd meg. És annyi lehet még, hogy kötelezhetnek további tárgyak felvételére, mert már régen abszolváltál. Ez akkor van az ELTE-n például, ha abszolutórium után 7 évvel záróvizsgáznál. Ezt is kérdezd meg a Tanulmány osztályon.
2011. febr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, persze középfokú nyelvvizsga is kell majd. De azt elég a záróvizsga után megszerezned.
2011. febr. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon hasznos volt!
2011. febr. 23. 00:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, hülyeségeket beszélek. Akkor ezek szerint csak álmodtam, hogy az egyik szaktársamnak új szakdolit kellett írnia, mert másfél évvel a beadás után akarta megvédeni. Mérnöki kar, azt mondták Neki, hogy már elavult dologról szól a szakdolgozata, írjon aktuális témáról. Lehet, hogy más területen nincs ilyen ütemű fejlődés (pl: bölcsész).
2011. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, álmodtad.
2011. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!