Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen ok kell, hogy valaki...

Milyen ok kell, hogy valaki azonnal iskolát válthasson?

Figyelt kérdés

Fiam 17 éves. Sajnos a jelenlegi iskolájában eléggé eldurvultak a dolgok.

Pár hónapja rászállt az egyik osztálytársa, fenyegeti, hogy megvereti a haverjaival.

Már nem akar iskolába sem menni, az osztálytársai nem állnak mellé, mert szerintem ők is félnek ettől a gyerektől. Teljesen megkeserítette már az életét. Lehangolt, rossz kedvű, nem beszélget senkivel, sokat rontott a tanulásban, megbukott 3 tantárgyból félévkor, holott 3-4-es tanuló volt, most nem akar tanulni, meg ilyenek, sorolhatnám....

Beszéltünk az osztályfőnökével, de nem értünk el vele semmit. Azt állítja, hogy nincs semmi gond. Jó osztály ez...Persze a fiam pont az ellenkezőjét állítja....És hiszek neki!!!!

Múlt héten ennek a fiúnak egy ismerőse bement a suliba, aki úgy megverte, hogy onnét vitték a fiamat kórházba.

Azt hittem,, ezek után elhiszi az osztályfőnök, hogy baj van. De nem, épp ellenkezőleg... Nem hisz a fiamnak még mindig, és még mindig azt állítja, hogy az osztályban minden rendbe van.

A gyerekem teljesen ki van készülve...

Ezért úgy döntöttünk, hogy átíratjuk egy másik suliba. Csak tartok attól, hogy nem veszik át most, csak szeptemberbe. Mindenesetre megpróbáljuk...

Viszont attól nagyon félek, hogy a gyerekem össze roppan idegileg, és nem túlzok, látom mennyire ki van. Ráadásul az a fiú fel lett jelentve, de amennyire hallottuk a hírét, ezek után sem hiszem, hogy békén fogja hagyni.

Annyi rosszat hallani középiskolás balhékról, késelésekről, meg mindenféléről, rettegek, hogy nagyobb baj fog történni.

Ezért szeretném átíratni más városba, talán jobb lenne, legalábbis kicsit megnyugodna....

Milyen ok kell hozzá, hogy biztosan átmehessen azonnal, mit tehetnék ?????



"Egy aggódó anyuka"


2011. febr. 22. 10:52
 1/3 anonim válasza:
Szerintem kérvényezni kell az adott iskolában, hogy átmennének másik iskolába, de keresni kell msáik iskolát ahova felveszik. És azt hiszem félévkor lehet átmenni. Olyanról hallottam, hogy ha pl verekedik a fia és még tankoteles, akkor az iskola kirúghatja, de csak akkor ha biztosítanak neki másik iskolát. Az iskola igazgatójával kéne beszélni, hogy a gyerekét megfenyegette, ha már az igazgató vallatásra fogja a verekedős fiút, szerintem a többi osztáltársai is mellé állnának és elintézhet magának ő egy másik iskolát. Nem feltétlenül kell elfutni. Vagy ha ez az út nem járható szívesen ellátjuk a baját a gyereknek :D:D Nah jó ez csak vicc volt, de ha érdekli megadom a telszámom :D
2011. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt az igazgatóhoz kéne fordulnod, nem az osztályfőnökhöz, azok sokszor nemcsak h nem tudnak, nem is akarnak segíteni.

Nagyvárosban laktok?

Mert ha kisvárosban akkor nyilván híremegy, és esetleg egy másik sulinál megvárják suli után pl. és ott kapják el...

Az ilyen kis zsarnokoktól nehéz szabadulni...

Mivel félév után vagyunk, nem biztos, hogy átveszik, elsősorban a helyedben a kiszemelt iskola igazgatójával beszélnék, mesélném el neki a helyzetet, mert fontos tudni, h van-e a hely, illetve milyen követelményekre vizsgákra kell számítania ha átmegy ( sok helyen más a tanmenet, vagy hogy mondjam.. van ahol pl. berakják 11.be a filozófiát és 12be művörit hasonlók. ) és iylenkor osztályozót kell tennie.


Sok Sikert, ez sajnos nehéz dolog. :)

2011. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nem nektek kéne alkalmazkidno hanem a a neveletlen elfajzott gyereket kéne eltakarítani onnan a fenébe már elnézést azért ahogy fogalmaztam
2011. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!