Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik OKJs tanfolyam éri meg?

Melyik OKJs tanfolyam éri meg?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, ha befejeztem az egyetemet kiegészíteném még a papírom egy OKJ bizonyítvánnyal.Mivel nem valószínű , hogy egyből el tudok helyezkedni a végzés után, gondoltam tanulok, viszont nem jár már semmilyen támogatás, így nagyon meg kell gondolnom, hogy mit választok.Idegenforgalom szakirányon végzek, így idegenvezetőire gondoltam, szerintetek mi érné még meg?
2011. febr. 21. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Az OkJ nem éri meg semmiféle formában sem, ha már diplomád van!


biztosan el tudsz valamiylen állásba helyezkedni mert oylan nincs hogy nem, már érettségivel is el lehet!

Nem azt mondom hogy vezérigazgató leszel, de kapsz munkát!


Ha többre vágysz akkor menj Mesterképzésre Phd ra.

Vagy csinálj másoddiplomát. De méga nyelvvizsgák is többet érnek az OKJ-knál és szerintem még a szakmunkásbizonyítvány is.

2011. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy az OKJ nem éri meg. Van rengeteg féle, a főiskolákon tanított felsőfokú szakképzések is OKJ-k például... Megjegyzem, a szakmunkás bizonyítvány szintén... Az meg, hogy egy sima érettségivel is el lehet helyezkedni, szinte vicc.

Nyelvvizsga lehet előny a meglévő szakképzettséged mellé, de önmagában nem sokat ér.


Kérdezőnek: egyetemen turizmus-vendéglátás szakra jársz? Hát, azzal tényleg nem biztos, hogy rögtön lesz munkád is. Megpróbálhatod az idegenvezetőt is, bár szerintem idegenforgalom szakirányos végzettséget nem nagyon dob fel. Esetleg valami gazdasági/üzleti OKJ? Vagy szakács? Bár nem tudom mennyire érdekel a főzés, az éttermi munka elég strapás, de ezzel viszont el lehet helyezkedni. Még valami, ha felsőfokú szakképzésre szeretnél menni (legközelebb csak jövő februárban jelentkezhetsz), és ezt egy főiskola/egyetem szervezi, akkor igenis jár támogatás, ösztöndíj, szociális támogatás, stb.

2011. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

www.alfakapos.hu

Itt mindent megtalálsz. :)

2011. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!