Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 emelt szintű érettségi...

2 emelt szintű érettségi kell? Mikortól? Miért? Biztos?

Figyelt kérdés

Tavaly felvételiztem, de mivel nem voltam biztos a dolgomban, egy felsőfokú szakképzésre mentem, gondolván, lesz egy szakmám, és leteszem a nyelvvizsgákat mellette. Az érettségim nagyon jó lett, viszont, nem tettem emelt szintű vizsgát. Nemrég értesültem a Hoffmann Rózsikás dologról. Szeretnék főiskolára menni, de most egy évet szánjak arra,és 25-30 ezret, hogy letegyem az emelt szintű érettségiket????

Ez annyira abszurd.

Tud valaki valamit erről? Hogy mennyi az esély erre. Kíváncsi lennék. És ez akkor azokat az embereket is érinti, akik nem is tudtak érről a "törvénytervezetről", amikor érettségiztek?

Úgy hallottam már 2012-2013 fele be akarják vezetni. És ha egy idősebb ember pl egy anyuka akar lediplomázni valamiből, akkor neki is előtte emelt szintű érettségit kell letennie?

Mennyi az esély arra, hogy ezt bevezetik?


2011. febr. 21. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy a valószínűsége annak hogy bevezetik...Viszont én úgy tudom hogy 1 tantárgyból kell emelt szintű és aki egyetemre akar menni annak kell 2 emelt szint...

Most az is benne van a dologba hogy be akarják vezetni hogy kötelező legyen egy természettudományból érettségizni(fizika,kémia,biosz,föci)

Mivel 11.-es vagyok...ezért nem tudom hogy a később érettségizett embereknek hogyan van ez a fősulira,egyetemre menés...viszont ha bevezetik akkor szerintem kötelező lesz emelt szintet tenni annak is aki nem abban az évben tette le az érettségit hanem évekkel ezelőtt...

2011. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha bevezetik, akkor mindenkinek egységesen kötelező lesz. A frissen érettségizetteknek is, az anyukáknak is, mindenkinek. Hiszen így az igazságos, semmi alapján nem lehet kivételezni.


Viszont úgy tűnik, 2013-ra ezt már biztosan nem fogják bevezetni, a legkorábbi időpont 2014, de erre is egyre kisebb az esély, mert szóltak Rózsának, hogy nem a való életben él, hülye elképzelései vannak.


Viszont 2013-tól már szinte biztosan változik a rendszer, már megszületett egy konkrét tervezet. Több olyan szak is lesz, ahová 1 vagy 2 emelt érettségit kell tenni a felvételhez. Itt olvashattok erről bővebben:

[link]

2011. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!