Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám eldönteni, h mi...

Hogyan tudnám eldönteni, h mi legyek/hová menjek, és hogyan javíthatom magam abból a tantárgyból amiből elég rosszan állok?

Figyelt kérdés

Most, ha minden igaz gimnáziumba megyek, mert jó az átlagom, de nem tudom, h azután mi legyek. Minden szakmmát egyenként nem próbálhatok ki, h mennyire jó nekem...

Fizikából nem vagyok jó, de valahogy javítani szeretném magam belőle(gondoltam arra, h Einstein könyveit nézegetem a neten, de nemtudom, h mennyiben más, mint a tankönyvek. Könnyebb, egyszerűbb?).

A legfőbb bajom az, h nagyon félek, mi lesz, ha az érettségi ott lesz a kezemben, de nem tudom, h merre menjek tovább. Az egyik tesóm is hasonló képpen van és félek, h én is így járok: tovább ment szakközépbe vagy szakmunkásba és otthagyta. Én el akarom magam kötelezni, h pl határozottan azt mondom, h ügyvéd leszek.

Nemtudom, h mennyire érthető ebből az amit mondani szeretnék, de remélem a lényeget értitek és nem egy rinyálós gyereket láttok benne.


2011. febr. 20. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó szerintem, hogy már most ilyesmin gondolkodsz.

Először is, érdeklődd meg, hogy a gimiben, ahova járni fogsz, miből lehet majd érettségizni az alaptantárgyakon kívül (matek, magyar, töri, nyelv, és mi lehet az 5. tárgy).

ez azért fontos, mert a főiskolák/egyetemek megmondják, hogy ha hozzájuk akarsz jelentkezni, akkor melyik érettségi tantárgyból számolják a felvételi pontokat.


Ha pl. mérnök akarsz lenni, akkor a matekot biztosan nagyon jóra kell majd megírnod, ez mellé fizikából VAGY kémiából vagy informatikából kell érettségizned. szóval őket nem érdekli, hogy magyarból vagy töriből hányas voltál.

viszont, ha tanár szeretnél lenni, oda magyar kell meg töri vagy idegen nyelv.

orvosira biztosan kell biológia.


a következő lépés, hogy nézegesd meg a felvi.hu-n, hogy melyik főiskola/egyetemen milyen szakokat és szakirányokat hirdet. a szakirány a "fontosabb", mert gyakorlatilag az lesz a szakmád.


a legtöbb valószínűleg olyan lesz, amiről nem tudod, hogy mit is lehet vele csinálni, guglizd meg.

így lassan ki tudod majd szűrni, hogy mi is érdekel igazán, és 11-ben könnyebb lesz döntened, hogy mi legyen a választott érettségi tárgyad.


attól, hogy most mondjuk a fizika annyira nem megy, később még megtetszhet, nagyon sok múlik a tanáron!

általános suliban még én se annyira szerettem, de abból érettségiztem, és most mérnöknek tanulok!


sok sikert, és van kérdésed, írj privit, szívesen válaszolok!

2011. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kössz a választ!

Nem kérdezek, mert anyit tudnék kérdezni, h elfogyna a net mire leírnám.XD A fontosabb dolgokat azért tudom...Amúgy én a jogtól kezdve a kémikusig mindenen gondolkodtam.

Majd még átrágom rajta magamat és szépen lassan kiszűröm a 4 év alatt, h mi legyek. Így már csak a tablón kell gondolkodni.XD

2011. febr. 21. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit magamra ismertem, én is pont ilyen voltam általánosban. Konkrétan fogalmam se volt, hogy mi legyek, kb mindenből jó voltam, aszerint tetszettek a tárgyak, hogy jó volt-e a tanár. Iszonyúan féltem, hogy mi lesz, ha sose fogok rájönni, mi akarok lenni. Aztán gimiben új tanárok jöttek, kicsit sikerült elvonatkoztatnom a tantárgyat a tanártól, és rá is jöttem, hogy mi érdekel.

De hidd el, ilyen korban nagyon kevesen tudják, illetve akik azt mondják hogy tudják, azok változnak még. Ismerőseim nagy része tudta, hogy mi akar lenni 14 évesen, de most tök mást szeretnek (pl. aki biztos volt benne hogy mérnök lesz, pszichológusnak készül, a másik meg biológia helyett nyelvszakra).

Szerintem ne a tantárgyakat nézegesd, inkább a foglakozásokat, területeket. Képzeld el hol szeretnél dolgozni, irodában, kórházban, laborban, stb. Emberekkel foglalkozni vagy inkább egyedül? Ha szereted az internetes teszteket, irányadónak jó, ha néhányat kitöltesz (de nehogy nagyon komolyan vedd őket). Meg persze próbáld megismerni a munkákat, biztos van egy csomó amiről nem is tudsz, hogy létezik.

Ez pl. egy egész jó oldal, leír sok foglalkozást, ha regisztrálsz, még érdeklődésvizsgáló vagy mi is van. :D

[link]

2011. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!