Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen iskola kell ahhoz,...

Milyen iskola kell ahhoz, hogy külföldön (pl. : Anglia, U. S. A. ) Jogász lehessek? Tovább lent

Figyelt kérdés
Tehát elég, ha pl elmegyek Pécsre a jogi karra, és ha minden összejön, és ezek után kimegyek, akkor kell még valami iskola? (igen, tudom 5+3év itt) Ugye kell a történelem is, meg a nyelv, és nem tudom, elég-e ez a suli
2011. febr. 20. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ADOTT külföldön kell egy jogi egyetemet végezned, a magyar joggal mire mégy külföldön?
2011. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van
2011. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok pénzért esetleg tovább képezheted magad, de azért ne ringasd abba az álomba magad, hogy a magyar noname diplomádért kapkodni fognak külföldön.
2011. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
sőt. nem is fognak. az adott országban kell tanulnod, minden országnak más a jogirendszere. kint tanulni, ráadásul nem akármilyen, de jogi suliban, meg vagy nagyon nagyon gazdagnak, vagy 100%-ra teljesítőnek kell lenned.
2011. febr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

:S Ahogy tudom, az USA-ban ha pl nem tudom, new york-államban leteszem a diplomát, akkor egy másik államban újra le kell, ha ott akarok jogász lenni. Hát, mindegy, végül is csak érdeklődés szempontjából tettem fel a kérdést, régebben gondolkodtam a jogon. Vagyis még most is

Köszi a válaszokat!

2011. febr. 20. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:

igen ehhez kint kell tanulnod!

na de no name diploma külföldön nem lehet elhelyezkedni ez egy orbitális baromság, egy, nagyon is van igény a magyar diplomásokra ugyanis a kreditrendszerben itt többet adnak, tehát nehezebb is itt az adott szak mint pl egy csomó európai egyetemen.....tehát többet tudsz...kettő, honosítani kell a diplit, ha az meg van akkor nem igen foglalkoznak azzal hogy hol végeztél, ha beszéled a nyelvet és gyakorlatban jó vagy akkor sima ügy...

2011. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igény van a mérnökre, az orvosra, a diplomás nővérre, az informatikusra, mert az mindenütt ugyanaz. Azt ne magyarázd már meg, hogy tök külföldön a magyar jogászt olyan tárt karokkal várják.

Egyébként engem rendesen lesajnáltak külföldön diplomástól, hogy nálunk még rendes egyetemek sincsenek, életében nem is hallott ilyenről, és hogy felelhet meg nekünk ilyen no name diploma, az ő országukban ez a hozzáállás teljesen ismeretlen és nevetséges. :S Azért kicsit szarul esett. Lehet, ha történetesen orvos lennék, akkor jó lenne a magyar diploma is, de hát nem vagyok. (Jogot végeztem.)

2011. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mint írtam EHHEZ KINT KELL TANULNOD!!!!olvass!!!!

naná h magyar joggal kint nem mész semmire egyértelmű, de van olyan is, hogy át lehet képeztetni magad...de az se egyszerű....

2011. febr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :S És az végül is mennyi idő, meg ilyenek? Érdekelne

köszi!

2011. febr. 21. 15:39
 10/10 anonim ***** válasza:
07.38 ne haragudj, biztos az zavart meg, hogy a szöveg elején érdekesen (nem) használtad a vesszőket és így máshogy is lehetett értelmezni a mondanivalódat. És tényleg ez az igazság, hogy ezzel a jogi diplomával nem rúghatsz labdába máshol.
2011. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!