Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy pont a...

Miért van az, hogy pont a véghajrában lustultam el?

Figyelt kérdés
Eddig jól ment a tanulás, kitűnő voltam és voltak céljaim. Azonban ahogy egyre közeleg az érettségi, úgy adom fel őket. Félek már előre és úgy állok hozzá hogy úgysincs esélyem, akkor meg minek tanuljak? Eddig mindig első helyen állt a tanulás, most meg bármit csinálok, csak ne kelljen ismételni. Pedig az érettségi nagyon közeleg. Mit tegyek, hogy motiváljam magam? Más is jár ebben a cipőben?
2011. febr. 19. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. Teljesen kimerültem. A nyári szünet óta nem is volt egy olyan szünetünk se, amit nem tanulással kellett töltenünk. Még a karácsonyt is azzal kellett!! Már elegem van a tanulásból, nem fog az agyam, a tanárok is csak azt sújkolják, hogy az ő tantárgyuk a fontos, de abból sem fogunk tudni leérettségizni, nem vesznek fel sehova stb...
2011. febr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ötévesbe jártam és a végére krvára tele lett a tököm az egésszel és bele is szartam. Ahhoz képest tök jól leérettségiztem és majdnem max pontom lett. :)
2011. febr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogyha 4 évig tanultál, akkor nem fogsz elhasalni az érettségin, nagyrészt csak a tanárok meg szülők riogatnak vele. Viszont megértem hogy elfáradtál, borzasztó kimerítő az utolsó év és a tananyag ismétlés nélkül is a legnehezebb. Próbálj olyan célokat magad elé képzelni, amikről tudod hogy motiválnak: felvesznek oda ahová szeretnéd, a szüleid büszkék lesznek, te büszke leszel, a tanárok is azok lesznek.

Próbáld beosztani az idődet úgy, hogy a tanulás se szoruljon ki, de mellette vidám dolgokat csinálj. Ha többet mozogsz, jársz a friss levegőn, sokkal jobb kedved lesz. Átmész hamar a tavaszi fáradtságon. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt.

Hülyeségnek hangzik, de ha jobban érzed magad a bőrödben, akkor a tanulás sem lesz mumus.

Később különben, egyetemen/főiskolán azért rosszabb, mert fél évig szinte semmit nem kérnek számon, aztán meg jönnek a vizsgák, mind felér egy-egy érettségivel. Engem pl az ösztöndíj motivál, meg az hogy tudom hogy képes vagyok rá.

2011. febr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!