Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan válhatok újságíróvá?

Hogyan válhatok újságíróvá?

Figyelt kérdés
Hogyan juthatok térhez ebben a szakmában, ha egy vidéki városban tanulok újságírást, ahol nyilván nem sok lehetőség akad? Szeretnék Pesten dolgozni idővel, de ugye valahol el kell kezdeni...
2011. febr. 17. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én úgy képzelem, hogy cikkeket ír az ember, először pl a helyi, megyei újságokba, aztán mikor már gyakorlata is van, az a referencia munka, meg lehet írni cikkeket általános témákról, amik örök érvényűek, és ezeket küldözgetni újságokhoz, hátha vhol vkinek bejön, és először lehet esetleg az ember külsős újságíró, aztán meg biztos felveszik rendszeres dolgozónak, ha jól ír, tetszik a közönségnek.

De nem vagyok a témában nagyon járatos, de szerintem, ha nincs ismerősöd, vagy szerencséd, hogy rögtön felvegyenek, akkor ez a járható út. A blogírás is hasznos lehet, referenciaként felfogható.

2011. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szabad bölcsészettel, vagy magyar alapszakkal kell kezdened az egyetemen, ha rendes diplomás újságíró akarsz lenni, és ott segítenek elhelyezkedni, vagy pedig az egyetemen elkezdesz a suliújságba írni, és ezt mint referencia felmutathatod majd.
2011. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Írj egy motivációs levelet, önéletrajzot, és pár írásoddal küldd el először helyi lapoknak, esetleg netes újságoknak. Pár hónap, év tanulás után pedig elküldheted nagyobb lapoknak is.
2011. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Menj be az újságírókhoz, kérd meg, hogy segítsenek!

Gyakorold otthon az írást!

2012. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!