Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakápoló vagy katona! Szerint...

Szakápoló vagy katona! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni,hová menjek majd továbbtanulni.Jövőre fogok érettségizni,de már elkezdtem rajta gondolkodni,hová is adjam be majd a jelentkezési lapomat.A katonaságon és a szakápolón gondolkodom,az a baj mind a kettőt nagyon nagyon szeretném,a katonasághoz meg van a kellő fizikai erőlétem,egészségügyileg semmi problémám nincs.Csak érveket és ellenérveket kérnék,kíméljenek a bunkó válaszolók!

Köszönöm szépen.


2011. febr. 17. 10:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
Két egészen más kaliberű szak. Szerintem katona. Abból jobban megélsz, abban biztos lehetsz, jól meg vannak fizetve. míg az ápolók meg baromira nem. szóval ha érzed, hogy bírnád, akkor a katonaság.
2011. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. febr. 17. 10:58
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Végezd el mindkét szakot, majd menj el katonának... tudtommal ők is korán nyugdíjba mehetnek, aztán mehetsz szakápolónak! ;) Így mindkettőben dolgozhatsz, plusz jön még egy kis plusz zseton.
2011. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 hollófernyiges ***** válasza:
Magyarországon ápolóként szívni fogsz, de ha összeszedsz kis gyakorlatot, nyelvet tanulsz és kimész Ausztriába vagy messzebb akkor könnyen találsz jól fizető melót. Hivatásos katonákat itthon nem fizetik túl jól, de elég kicsi eséllyel bekerülhetsz békefenntartó csapatba, annak megvan a maga kockázata, de jól lehet keresni (magyar viszonyokhoz képest, én pár éve 800K körüli összeget hallottam, nem tudom most mennyire reális)
2011. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Katona, ez egyértelmű.

Caak az eü-höz tudok hozzászólni, mivel eü sulit végeztem (kötelező gyakorlattal) Mennyi időd van???? :)))


Ellenérvek:

- Szakápolóként -mivel pasi vagy - emelgethetsz 120kg-os betegeket, akik összehugyozták magukat, (gerincsérv kialakulásnak veszélye)

- pelenkázhatsz felnőtt járásképtelen betegeket

- kb jobb esetben 110 E ft-ot fogsz keresni.... ezt döntsd el hogy elég-e neked vagy sem

- 3 műszak kő keményen (megéri e neked, ha családot szeretnél, ÉS ha szeretnél a gyerekekkel is rendesen foglalkozni)

- egy csomó betegséget összeszedhetsz (hepatitis, bőrfertőzések, kontakt fertőzések, úgy hogy nem szólnak neked, hogy figyeljél ezekre a dolgokra)

- kötelező oltások vannak ( ezt megint csak te döntsd el, hogy szeretsz-e oltásokat kapni, illetve hogy megbízol-e olyannyira a hazai eübe, hogy beadatod magadnak a vackait)

- akkor itt a H1N1-es cucc is, ha karantén van, akkor Te sem mehetsz haza,

- ja igen: és egy csomó fertőzést hazacipelsz...

- ha elfogadsz hálapénzt, akkor "bunkó vagy" ( ezt gondolják majd a hozzátartozók) ha meg nem akkor meg magaddal szúrsz ki.

- a betegek nagy része nem köszöni meg, ha pl: kicseréled alóluk a lepedőt, vagy a sz@ros pelenkát, vagy viszel ágytálat nekik...

-...ja igen... ágytál... nálunk sokszor előfordult, hogy nem volt gumikesztyű és az ágytálmosó berendezés sem működött... a többit tedd össze magad, hogy hogyan pucolgattuk az ágytálakat... :P

- utsó: pedig az lenne, hogy a kormány most tervez újabb szorításokat a hazai eü-ben, így fizuemelésre ne nagyon számíts (max külföldön ha tudsz nyelveket beszélni), míg a honvédelemre most akarnak költeni, mivel elvileg csak 7 emberke van akit be lehet hívni...

2011. febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Én asszisztensnek akartam tanulni, nem indult az esti kevés jelentkező miatt. (Nappalira már nem mehetek). Az esti ápolói viszont bőven indulhatott, voltak vagy 40-en, de oda nem voltam hajlandó átmenni. Nekem nem lenne gusztusom minimális fizetésért, 3 műszakba sz@ros-pisis felnőtteket mosdatni, pelenkázni, lázat mérni, ágyneműt cserélni, szerintem ezért nem éri meg két évig tanulni, szóval csak ellenérveim vannak. Persze mehetsz utána külföldre, ha beszélsz angolul, stb., én semmiképpen nem akarok kimenni.

A katonák szerintem elég jól keresnek, és korán nyugdíjba mennek, és jó nyugdíjat kapnak, de viszont veszélyes, nemrég hallt meg több magyar is Irakban, több hónapig távol kéne lenned a családodtól stb, ha ilyen munkát vállalsz. Egy ismerősöm viszont Pestre járt egy főiskolára 1-2 éves szak volt vagy mi (nem igazán tudom), azóta Szolnokon vagy hol vadászrepülőket tart karban azokkal foglalkozik, ő is katona azt hiszem.

Egy másik ismerősöm még régebben laktanyába dolgozott, fogalmam sincs mennyiért, szakaszvezető volt, de a laktanyát bezárták és őt vagy kirúgták vagy otthagyta. Nem tudom mennyire lehet még ma elhelyezkedni laktanyáknál, és nem külföldi küldetésre menni.

2011. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
*halt
2011. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Én is erre gondoltam. :)

Az aneszteziológián szeretnék elhelyezkedni,ha mégis oda kerülnék.Egyébként most is eü-t tanulok!

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat,nagyon sokat segítettetek,mindenkinek megy a zöld. :)

2011. febr. 17. 13:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

NA úgy látom megint ide tévedt egy eü-s, és mindenkit lepontozott, aki leírta a valóságot... ennyit erről...


(amúgy engem nagyon nem érdekel hogy hány %-om van, mert nem másoknak akarok megfelelni, hanem magamnak, és tisztában vagyok azzal hogy ez sok embernek nem tetszik, de annál többet elmond azokról az emberekről, akik lepontozzák a másikat)

2011. febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont nem eü-s pontozott le minket, mert az tudja, hogy ez a helyzet, sőt az emberek nagy része tudja, hogy ez a helyzet, csak ezek szerint nem tetszik nekik, hogy az ápolásnak nem a szép és jó oldalát írtuk el (van egyáltalán olyan?), voltam már épp eleget kórházban, hogy lássam mi a helyzet.

Egyébként meg aki ezt a szakmát választja az utána ne húzza a száját, amikor dolgozik, és kedves betegeket esetleg rendbe kéne tenni, tapasztaltam eleget, hogy a gyakorlatilag lebénult nagybátyámat csesztek rendbe tenni, gyakorlatilag könyörögni kellett, akkor is csak legyintettek, közben meg jól elvoltak a youtube videókkal a nővérszobán, ahol vágni lehetett a füstöt, persze ez is csak egy általánosítás, de én leginkább ezt tapasztaltam a legtöbb kórházban, a hálapénzről meg annyit, hogy pl. a nagymamám nem tehet arról, hogy mennyi a fizetést kapnak, neki negyven akárhány év után alig 60ezer a nyugdíja, egyedül él, és szokott adni, de én nem helyeslem...

(Térdműtét után ki kellett menni pisilnie, megkérte a nővért, hogy segítsen neki, mert nem biztos a lábában, erre közölte, hogy ő ugyan nem kíséri, kapott egy ötszázast már rögtön segített (elvileg ez lenne a dolga...).

2011. febr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!