Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz az angol érettségi?

Nehéz az angol érettségi?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy idén érettségizek, semmitől se tartok annyira, csak az angoltól. A helyzetem nem könnyű, mert 9-be kezdtem az angolt tanulni, és 4 év alatt 3 angol tanárom volt. A 2. tanár tanított 2 évet, és nála úgy ahogy jó tanulónak számítottam. Mivel eddig 2 angol csoport volt, a gyengébb és az erősebb, most megkaptuk az erősebb csoport tanárját idén, és olyan gyorsan halad, hogy követni se lehet néha. A szókincsemet ahogy tudom fejlesztem, csak az baj, hogy megtanulok 10 szót, de ha elő kerül másnap egy szövegben, akkor fogalmam sincs, hogy mit jelent, csak arra emlékszem, hogy tanultam. Az angol-nyelvtannal különösebb gondom nincs.

A másik gondom még a hallott szöveg értés. Az osztályban mindenkinek az megy a legjobban, csak nekem nem. Ha hallok egy angol szöveget, akkor az agyam csak egy puszta hadarásnak fogja föl, és néha kiveszek egy-két szót, de amúgy fogalmam sincs, hogy miről beszéltek.(megjegyzem mostanában az írott szövegeket se értem, a szavak miatt).

Na szóval csak annyit, hogy mennyire nehéz egy angol érettségi? Volt már aki hasonló helyzetben volt, és mégis átment?


2011. febr. 15. 15:58
 1/1 anonim válasza:

Javaslom neked, hogy töltsd le az elmúlt évek érettségi feladatsorait megoldásokkal együtt, csináld meg, és így látni fogod milyen szinten vagy. Egyébként szerintem minden érettségire igaz, hogy a 2est könnyű elérni, az 5öst viszont nehéz!

Ha szeretnéd bővíteni a szókincsedet akkor hallgass zenét, nézd meg a dalszövegeket, fordítsd le, mert ezekből lehet a legtöbbet tanulni, és van is mihez kötnöd.

2011. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!