Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Romániaiak, hogyan zajlik egy...

Romániaiak, hogyan zajlik egy államvizsga/ licensz vizsga? (examen de licenta)

Figyelt kérdés
Idén végzek és egy kicsit izgulok...
2011. febr. 13. 19:03
 1/6 Snapette ***** válasza:
Te most magára a vizsgára gondolsz, vagy az államvizsga dolgozat védésére?
2011. febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jogos a kerdes... A megvedesre gondoltam :)
2011. febr. 23. 16:16
 3/6 Snapette ***** válasza:

Hát függ a szaktól is, de nagy vonalakban ugyanaz mindenütt: addig kell beszélni a dolgozatról, míg meg nem állítanak. Olyas stílusban, mind a szóbeli érettségin. Arra kell számítani, hogy ritka esetektől eltekintve a tanárok nem olvassák el a dolgozatokat, úgyhogy minden kérdésük annak alapján tevődik fel, amit mondasz, vagy amit egy-két belepillantással a tartalomjegyzékből meg az akárhová kinyitott oldalból hirtelen elolvastak.

Konkrétan arról, amit mondani kell: miről szól a dolgozat, miért arról szól, mi a célja, (mit tárgyal, mit akar bizonyítani), hogyan akarta teljesíteni és hogyan sikerült teljesíteni ezt a célt, valamint az, hogy miért fontos a téma. Ha ezt már mind elmondtad, és még mindig nem állítottak meg, hogy kérdezzenek (aminek nem sok az esélye) akkor nyugodtan emelj ki egy részletproblémát ami esetleg nehéz vagy érdekes volt, és beszélj róla, meg arról, hogy hogyan illeszkedik az egészbe.

Erre voltál kíváncsi? Leírok bármit, amit szeretnél, de én humán szakon végeztem, lehet, hogy különböznek, attól függ, te mit végzel.

2011. febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyjabol elmondtad, amire kiovancsi vagyok, koszi! En kommunikacio es kozkapcsolatok szakot vegzek, roman nyelven, ezert izgulok picit, mert bar beszelem a nyelvet, de ugye megsem anyanyelvi szinten, igy meglehet nem talalom majd a megfelelo kifejezest vagy ilyesmi...
2011. febr. 24. 16:12
 5/6 Snapette ***** válasza:
Azt elfelejtettem mondani, hogy lehet vinni jegyzetet, ami ebben az esetben pont arra lenne jó, hogy ne akadj el egy-két szóval, kifejezéssel, de ne abból olvasd az egészet, csak "pillants bele" néha. Nem tesz jó benyomást, ha végig olvasod, még zt hiszik, nem tudod mit írtál, jobb, ha beszélgetés, szabad bemutatás hangulata van, de a jegyzet jól fog.
2011. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi szepen :)
2011. febr. 26. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!