Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kreditekre vagy a jobb...

A kreditekre vagy a jobb átlagra hajtotok?

Figyelt kérdés
24 kreditet sikerült eddig felvennem erre a félévre, és nem tudom, hogy vegyek-e még fel egy 3 kredites, de nehéz órát...
2011. febr. 11. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

az ösztöndíjszámítás lényegében úgy megy, hogy minél több kreditet teljesítesz, annál nagyobb összeget kapsz. jobban megéri felvenni rengeteg tárgyat és kettesekkel-hármasokkal átbukdácsolni, mint tisztességesen elvégezni kevesebbet. :/

szerintem ez hülyeség, én 30 körül veszek fel mindig, és inkább normálisan megcsinálom mondjuk ötösre. több értelme van. cserébe persze alig kapok ösztöndíjat...

kezedben a döntés.

2011. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De az ösztöndíj számításba beletartozik az is, hogy hányasokat kaptál nem? Én úgy emlékszem.

Itt van hozzá a képlet:

[link]

Kicsit lejjebb görgetsz, és ott van.

2011. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24 kredit az kevés, nem? Ha minden félévben meg kell legyen 30 kredit, akkor az a 6 minusz, az sok lesz. Lehet csúszol egy félévet, vagy vmelyik félévben majd sok órát kell felvenned, nem? Nincs más könnyebb tárgy 3 kreditért?
2011. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó írta, azt is vedd figyelembe, hogy a képzésed mennyit csúszik a kevés kredit miatt, mert ebből bizony kellemetlen dolgok következhetnek...
2011. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy pedig sok kreditet veszel fel, és jó átlaggal csinálod meg őket, pl. évfolyamtársam (matek szak) felvett 42-t, kitűnő lett, ez 7-es átlag:)
2011. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!