Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki az ha valaki költségtérít...

Ciki az ha valaki költségtérítésesen végzi el a gyógyszerész kart?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
miért lenne ciki? ez olyan mint a csináljak gyereket hagyományos úton, vagy fizessek lombikprogramért, csak mert a hagyományos már "ciki"
2011. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Cikinek nem ciki. Mindenesetre örülj neki, hogy van rá 500-730 ezer forintod félévente:) De mondjuk én nem szívesen csinálnám a sulit költségesen a szüleim pénzén, még akkor sem, ha lenne rá keret. Kicsit úgy gondolom, hogy az első próbatétel a bejutás. Ha már az sem megy, akkor elgondolkodnék rajta, hogy tényleg nekem való-e.

Szóval inkább újraérettségiznék, csinálnék nyelvvizsgát stb.

Persze ha én keresném meg rá a pénzt, az más:)

Meg ha mondjuk vmi miatt nem mehet az ember államira, és ez a szíve vágya...

2011. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogy ciki. Ráadásul ha te magad nem reklámozod, senki sem fogja megtudni, az egyetemen nem különítenek el az államisokat a költségtérítésesektől, ugyanazok a követelmények, ugyanaz a tananyag, a csoportbeosztás stb. Én sem tudom a csoporttársaimról, hogy költségesek vagy államisok, pedig jóban vagyok velük.
2011. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szintem sem ciki, a szülők feladata h biztosítsák ezt, ugyanúgy fogod te is biztosítani a gyerekednek szintem...inkább nem nézed h mondjuk szalagmunkás mikor lehetne gyógyszer....
2011. febr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem ciki szerintem sem, én fogorvosin vagyok költségesen Debrecenben, de nem tudja senki sem.
2011. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én orvosira adom be és beírom a költségeset is, mert 22 éves vagyok és nem akar többet csúszni (most jelentkezek először, most jöttem rá, hogy mi akarok lenni).

Bízok benne, hogy hogy át fognak venni államira, vagy jövőre újrafelvételizek államira és beszámíttatom az eredményeimet.


Nem ciki szerintem, de én sem reklámozom, még a rokonok és a legjobb haverom sem tudja. Egyből jönne mindenki azzal, hogy de jó, hogy mi megtehetjük... más bezzeg megküzd a bejutásért.

Én is megküzdök, de ha nem jön össze, nekem nincsenek éveim, hogy próbálkozzak vele tovább.

A szüleim pedig azért dolgoztak, hogy megteremtsék nekem majd a lehető legjobb feltételeket.

Ha én is szülő leszek, hasonlóan fogok cselekedni.

2011. febr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó hallani, hogy így gondoljátok a dolgokat. Én most próbálom másodjára. Tavaly nem írtuk be a költségtérítéseset, de már megbántuk. Én sem akarok több évet elveszíteni. Amúgy meg ha most felvesznek költségtérítésesre akkor megcsinálok egy évet így és emellett még októberben és jövő májusban is újraérettségizhetek és beadhatom újra a jelentkezést gyógyszerészetire, és akkor már alapból másodikosként kerülnék át az államira. Ha ez esetleg nem jön össze és az 5 évet költségesen csinálom, sztem akkor sem leszek kevesebb annál, mint aki államilag támogatoton végzi. :)
2011. febr. 11. 11:24
 8/8 anonim válasza:

Ha már bent vagy egyetemen és jó eredményed van, akkor átkerülhetsz államilag támogatottra, nem kell ahhoz újraérettségizni és újrafelvételizni! (jó átlag kell hozzá)

üdv

2011. máj. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!