Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiknek van több értelme 19...

Melyiknek van több értelme 19 évesen? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

2 dolog közt vacillálok. Az egyik, hogy megjelölök valami szakot és majd kialakul, hogy mi leszek pontosan (mert nem tudom jelenleg), vagy pedig már most elkezdek karriert építeni a tűzoltóságon?

Mindig is tűzoltó akartam lenni, de a sznob családom szerint diploma nélkül a mai világban nem lehet boldogulni...

Engem nem érdekel, hogy alacsony a kezdő fizetés és rengeteget kell dolgozni és hajtani, de szerintem a tűzoltó egy gyönyörű hivatás és biztos munkalehetőség is egyben.

A családom szerint felejtsem el.

Szerintetek?


2011. febr. 8. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan szakmát válassz, ami érdekel, és csinálni szeretnéd. Én belevágnék a tűzoltóságba :]]] Később még mindig mehetsz egyetemre, főiskolára. Szerintem.
2011. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha mondjuk tűzvédelmi szakirányon mennél továbbtanulni? Akkor lenne diplomád is, és tűzoltóként is szép karriered lehetne.
2011. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, ezt találtam neked:


Tűzvédelmi szakirány


Nappali és levelezőképzési forma, polgári hallgatók részére.


A tűzvédelmi szakirány képzési célja


Feladatunk olyan had- és biztonságtechnikai mérnökök képzése, akik képesek a megelőző és a mentő tűzvédelem, a műszaki mentés területén a gyakorlati mérnöki feladatok ellátására.


A végzettek a megszerzett szakmai készségek és gyakorlatban közvetlenül hasznosítható ismeretek birtokában legyenek képesek:


– katasztrófavédelmi szervek és hivatásos önkormányzati tűzoltóságok, valamint veszélyes üzemek megelőző tűzvédelmi mérnöki feladatainak ellátására;


– katasztrófavédelmi szerveknél és hivatásos önkormányzati tűzoltóságoknál, valamint veszélyes üzemekben jelentkező mentő tűzvédelmi és műszaki mentési feladatok tervezésére, szervezésére és irányítására;


– tűzkockázatok becslésére és tűzvédelmi mérnöki szakértői munka végzésére;


– külön képesítő vizsga letétele után beépített tűzvédelmi berendezések tervezői jogosultságra.


A tűzvédelmi szakirányon végzettek elhelyezkedési lehetőségei


– Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság


– megyei katasztrófavédelmi igazgatóságok


– önkormányzati tűzoltóságok


– veszélyes ipari objektumok katasztrófavédelmi szervezetei


– vállalati tűzoltóságok



Szerintem jól hangzik egy reménybeli tűzoltónak :)

2011. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedves 2. (3.), ezt nagyon szépen köszönöm, most azonnal utánanézek a dolognak!
2011. febr. 8. 19:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp, hisz a szüleidnek is igaza van. Az embernek be kell biztosítania magát. Egyébként a ZMNE had-és biztonságtechnikai mérnök szakának leírásából másoltam ezt a leírást, azt keresd! :)
2011. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Támogatom a második válaszoló ötletét:)) Az nagyon jól hangzik!:) Mindeképpen azt csináld amit szeretnél és kedvet érzel hozzá!
2011. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Elképzelem, ahogy ott ülsz az egyetemi előadáson, vagy vizsgán, vagy mittudomén, aztán hallod, hogy vonulnak a tuzoltok valahol valahová életet menteni, tüzet oltani.

Ott fox meggebedni.

A tűzoltóságnál egynesbe, sűrítve kapsz egy nagy adag életrevalóságot, ami nem biztos hogy fedi a családi vonal tapasztalatait.

Amúgy ne késlekedj és vacillálj, mert csak 35 éves korig vesznek fel tűzoltónak.

Merülj bele az életbe, a tűzoltóságnál megismered majd, amiből eddig kimaradtál - ha érted, mire gondolok és nem orrolsz meg rám miatta.

2011. febr. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Na lássuk csak: nagy adag férfias munka, megmerülés a mindennapok bajaiba, nem csak a szerven belül, a világot fogod megismerni úgy igazán, csapatmunka, életveszély. fegyelem, egymásrautaltság, emóció, itt is kell tanulni kihűlésig, ne feledd azt se, hogy a tűzoltók a mai berendezkedés legalja: bármit megtesznek velük, mert tudják, menyire elhivatottak.


Na? Alakul?

2011. febr. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!