Mit csinál a jogász?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jogászoknak összefoglaló néven a jogi foglalkozást folytató személyeket nevezzük. A jogászok kiemelkedő (de messze nem kizárólagos) szerepet töltenek be a jogalkalmazásban.


Magyarországon az egyetemi jogi képzésben még nem válik el, hogy ki melyik jogalkalmazási területen és milyen szerepben dolgozik majd. A jogi egyetem elvégzést követően ugyanis - hasonlóan az orvosokhoz - még nem végezhet önálló jogi munkát a jogász, csak az ún. jogi szakvizsga sikeres letételét követően.


A jogi szakvizsga sikeres letételét követően folytathatja a pályáját a szakvizsgázott jogász választása (és lehetőségei) szerint ügyvédként, jogtanácsosként, bíróként, ügyészként, illetve a közigazgatásban vagy önkormányzatnál.


Ügyvédnek nevezik azt a jogászt, aki az 5 éves jogi egyetem elvégzését követően legalább 3 éves szakmai gyakorlatot tölt jellemzően ügyvédi irodánál vagy egyéni ügyvédnél ügyvédjelölti minőségben, és közben részt vesz a területileg illetékes ügyvédi kamara által szervezett kötelező jogi szakvizsga felkészítő képzésben.


Az ügyvédek többsége egyszemélyes vagy többszemélyes ügyvédi irodában dolgozik, és vannak egyéni ügyvédek, továbbá ún. alkalmazott ügyvédek is. Ez utóbbiak valamely egyéni ügyvéddel vagy ügyvédi irodával munkaviszonyban álló ügyvédek. Nem kevés az egyetemen és főiskolákon tanítók száma sem, illetve a többféle munkakört és/vagy tisztséget betöltő ügyvédek/jogászok száma sem.


Jogtanácsosnak nevezik a valamely céggel munkaviszonyban álló,az 5 éves jogi egyetem elvégzését és egy vagy több cégnél jogi előadóként letöltött 3 éves szakmai gyakorlatot követően sikeres jogi szakvizsgát tett jogászt, aki kizárólag ennek a cégnek (esetleg a cég leánycégeinek) dolgozik.


A jogtanácsosok a személyes és üzleti (gazdasági) ügyekben adnak tanácsokat és felvilágosítást az őt foglalkoztató cég(ek)nek jogaikról és kötelességeikről, továbbá igény szerint szerződéseket készítenek nekik és képviselik őket bíróságok és más hatóságok (pl. önkormányzat, adóhatóság, felügyeleti hatóság) előtt.

2011. febr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Apa jogász, szóval nagyjából jártas vagyok benne:D

Hát jogi tanácsokat az az ügyfeleknek, bíróságra jár, adóbevallásokat is szokott csinálni,egyéb okiratokat készít el,gazdasági szervezetek jogi ügyeit intézi

2011. febr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na de az első leírta neked
2011. febr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!