Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen következő félévre...

Egyetemen következő félévre tudok e tárgyat felvenni úgy, hogy az előkövetelményt nem teljesítettem?

Figyelt kérdés
Mert valaki egyszer még mondott nekem valami ilyesmit, hogy keresztfélévben elvileg meg lehet csinálni. Vagy ez csak arra vonatkozik, hogy ha sikerül megszereznem az aláírást az adott tárgyból? Mert akkor azt sem értem, hogy a Neptunban miért törölték a tárgyfelvételemet. Az meg végkép nem, hogy miért nem értesítettek róla.
2011. febr. 6. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az előfeltétel nincs meg, akkor nem tudod felvenni a ráépülő tárgyat. A keresztfélévet arra értették, hogy az előfeltételes tárgyat (amit nem sikerült teljesíteni) próbáld meg felvenni újra (ha meghirdetik), és így nem csúszol egy egész évet, hanem mondjuk csak egy felet.
2011. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normál helyzetben, az előfeltételes tárgyakat nem veheted fel addig amíg azt a bizonyos előfeltételt nem teljesítetted! Tehát pl matek 2-t nem vehetsz fel, amíg nincs meg a matek 1-ed. Nálunk mondjuk ez tanárfüggő. Némelyikkel meg lehet beszélni, hogy ha nincsen óraütközés, akkor bejárhat a hallgató 1-re és 2-re is egyszerre, ám először az egyből kell levizsgáznia, és ha az nincs meg, akkor a 2-ből sem tehet vizsgát addig amíg az 1 nem sikerül. Ez most nem tudom mennyire érthető. Lényeg hogy szerintem megéri egy kört futni az adott tanárnál, hátha valahogy megoldható ez a dolog, így ha van egy kis extra kitartásod és szorgalmad, nem csúszol túlságosan meg.
2011. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez a második opció tetszene...

És ez hogy egyeztethető össze a Neptunos tárgyakkal, vagy nálatok ezt nem befolyásolja? Szóval arra gondolok, hogy a Neptunban ebben az esetben felveszik neked? Mert én pont egy ilyet hallottam, hogy mind a kettőt csinálod, de a 2-es tárgy csak akkor van meg, ha az egyes is megvan vizsgán az adott félévben.

2011. febr. 6. 18:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ hogy keresztfélévben egyáltalán indul-e a tárgy, ami előfeltétele a másiknak. Ha nem akkor keményebb dió. Mondjuk nálunk sokszor adnak a tanárok erre lehetőséget, ha valaki szorgalmas meglehet csinálni, ha nem, akkor sincs senki előrébb vagy hátrébb. Egy-két olyan diák van csak aki él az ilyen lehetőségekkel. Először mindenképpen beszélj a tanárral, hogy lehetőséget ad-e ilyesmikre, utána ő valószínűleg azt is megtudja mondani, hogy mit kell tenned. Nálunk van külön neptun felelős őt kell ezután megkeresni, máshol ez nem tudom hogy működik, ha más nem, akkor TO.
2011. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
TO =) az mi? Tanulmányi Osztály? Jó lenne ez a kettő egyszerre dolog, már kezdek belerázódni, de nagyon nincs kedvem még egy évet vagy felet itt csücsülni. Meg az is benne van, hogyha most az van, hogy nem lehet felvenni a tárgyat akkor biztos lesz egy olyan félév, amikor a második félévre nincsen meghirdetve a tárgy, és az akkor már helyből 1 év. =(
2011. febr. 6. 19:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, sajna ezért kell nagyon figyelni az ilyen tárgyakra, ha nem megy egyszerre, akkor inkább az ne legyen meg amire nem épül semmi, annak majdnem mindegy, majd csak meglesz egyszer! Én 8 féléves képzésre járok, és van olyan tárgyam, amire 5 félév épül, ilyenekkel nagyon nem szabad megcsúszni! Keresd meg a tanárt, és ha beleegyezik, akkor köszönd meg szépen, és kérdezz rá hogy fel kell-e venned neptunban. Ha igen, akkor arra is kérdezz rá, hogy hogyan lehetséges ez, illetve kihez kell fordulnod. Mint mondtam, ha van neptun felelősötök, akkor vele kell ezt megbeszélni, ha nincs akkor menj be tanulmányi osztályra (TO), ott biztos tudnak neked segíteni. Hogy ezt utána hogyan dokumentálják, stb azt nem tudom, még nem volt ilyenben részem. Mindenképpen a tanárnál kezd, hiszen lehet hogy ő azonnal nemet mond, akkor fölösleges ennyi kört futni érte.
2011. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!