Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az általános/középiskolások annyira utálják a kémiát?

Figyelt kérdés
Én nem értem,hogy mi bajuk vele.Szerintetek?
2011. febr. 4. 18:11
 1/8 anonim válasza:
Én nagyon szerettem a kémiát... nyolcadikos koromig. Aztán megutáltam. Nem értem, nem érdekel.
2011. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nevaeh ***** válasza:

Biztos rossz a tanáruk,sohasem kísérleteznek,csak írnak.Pedig a kémia attól jó ha kísérleteznek.

Nekünk mákunk van,nagyon cool tanbánk van,imádom,a kedvenc tanárom.Mindenórán kísérletezünk,folyton poénkodunk,nemcsak egyfolytában írdogálunk.

2011. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Volt idő,amikor kozmogeokémikusnak készültem,lány létemre.Aztán nekem is ˝írdogálós˝ tanárnénim volt,majdnem sikerült is elérnie,hogy megutáljam ezt az egészet : DD De aztán rájöttem,ha idehaza megcsinálom a kísérleteket,akkor minden könnyebb,inkább önállóan csináltam.

Most pedig az orvosdoktor lesz belőlem. (:

2011. febr. 4. 18:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van,bár én szeretem. A tanárt nem érdekli, hogy mit csinálunk,ezért szinte mindenki hangoskodik, alig néhányan figyelnek,aztán meg csodálkoznak, hogy nem értik az anyagot, úgy puskázzák össze a dolgozatokat és alig van ötös kémiából az osztályban.
2011. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mert hülyék. én magántanuló voltam általános végén és full magamtól tanultam és szerettem meg az egészet. most másodéves vagyok vegyészmérnökin....
2011. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Emlékszem, mikor kezdtük tanulni a kémiát 7.ben, előtte arról beszéltünk, hogy biztos milyen tök jó, érdekes tantárgy lesz, sok kísérlettel. Aztán lett egy borzalmas tanárunk, kísérlet semmi, hülyeségeket tanított, senki se tudott semmit, halálra untuk magunkat.

Középsuliban először tetszett a kémia, érdekes volt, csak keveset tanított a tanár, és nem tudott jól magyarázni.

Szóval szerintem sok függ a tanártól, bár nyilván nem minden, mert én 2 rosszt tanár után is továbbmegyek valamilyen szinten a kémiával, de csak azért szerettem meg, mert kelleni fog később. Alapvetően nem rossz tantárgy, kísérletekkel meg ilyenekkel nagyon jó lenne.

2011. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez van..jó fej a tanár,de nem tud magyarázni. :( Sokan csak bukdácsolnak pedig ez még csak 8. osztály.
2011. febr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mivel nem értik, és nincsenek kísérletek, és gyűlölik a tudományokat. Én imádom a kémiát annak ellenére hogy 1 évben max jó ha kétszer van kísérlet. Sőt én még kémia tanár is szeretnék lenni.
2011. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!