Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány éves korig lehet elkezden...

Hány éves korig lehet elkezdeni énektanárhoz járni?

Figyelt kérdés
zeneiskolákban ha valaki hangszert szeretne tanulni, akkor jobb, ha még kisebb korban elkezdni, később már nem biztos, hogy járhat... Mennyire van így énekléssel?
2009. febr. 8. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elviekben nincs semmi akadálya annak, hogy idősebb korban is elkezd énekelni. Sőt! Addigra lesz kifejlett, erős hangod, ami már nem fog változni, ezért nem is ajánlják az énektanárok a kicsiknek az "énekesi karriert", mert tini korban változik a hang. Még a lányoknál is!

Én 18 évesen kezdtem el magántanárhoz járni, mert szükség volt a felvételimhez a hangomra és nem volt belőle gond, hogy csak ekkor kezdtem el képezni a hangom.

Tehát azt tanácsolom, hogy nyugodtan próbáld meg a hangképzést, de ha van felvételi a zeneiskolában, akkor előtte járj magántanárhoz. Egyébként csak anyagi korlátai lehetnek annak, hogy énektanárhoz járt...

Sok sikert!

2009. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen a választ!

nem vagyok túl idős - 16 éves, de azért jó hallani, hogy nem késtem le semmiről

egy zeneiskolában magánénektanár mennyibe kerül kb?

2009. febr. 9. 17:29
 3/4 A kérdező kommentje:

és még azt is szeretném kérdezni, hogy hogyan zajlik egy énekóra? milyen az első alkalom?

én egy kicsit aggódom amiatt, hogy esetleg nem vagyok elég jó, bár szeretek énekelni, meg azt mondják, hogy szép hangom van... ezért kérdezek ennyit:)

2009. febr. 9. 18:05
 4/4 anonim válasza:
100%
én már 5 éve foglalkozom komolyabban énekléssel, hangképzéssel. zeneiskolában (nálam legalábbis Tatabányán) a magánének a normál (ami a hangszeres óráké is) tandíj összegének felel meg. hú, kicsit bonyolultan fogalmaztam, bocsi, remélem, érted:) amikor én 16 éves korom alatt szerettem volna menni énekelni, akkor azt mondta a magánének-tanár, hogy majd akkor menjek, ha már legalább egy éve menstruálok. bár többi énektanáraim nem láttak nagy összefüggést a két dolog között, de elképzelhető, hogy akkor lesz elég érett a hangod. a magánének-óra úgy zajlott nálam(több tanárnál, akihez jártam, szinte ugyanúgy) elején beéneklés alaposan(kb 15-20 perc) és uutána pedig az épp tanult darabot/dalt, stb tanuljátok, elmondja a tanár, mit hogyan csinálj, stb. azt ajánlom, hogy amikor megkapsz egy dalt, akkor minél hamarabb tanuld meg a szöveget, mert ha tudod már, akkor arra nem kell figyelni és csak arra tudsz koncentrálni, hogyan énekelj, szóval a technikára. sok sikert kívánok, és remélem, Te is olyan szinten örömödet leled majd az éneklésben, mint én:)
2009. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!