Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelezőn műkörömépítő?

Levelezőn műkörömépítő?

Figyelt kérdés
ha megkapom a levelező után az oklevelet az semmire nem elég? ráképzésre is menni kell ami után OKJ-t kapok? OKJ nélkül nincs hivatalos szakma?
2011. febr. 1. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Hát megértem hogy műkörömépítőnek mész....
2011. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
első: :D :D :D
2011. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
azt sem tudod ki vagy nem kéne leírnod csak értelmetlennek találom ezt az egészet azért kérdeztem meg már van egy szakmám,érettségim úgyhogy p.. be!
2011. febr. 1. 15:14
 4/11 A kérdező kommentje:
ja első és meglátszik az IQ-d a 100%-n
2011. febr. 1. 15:15
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

OKJ nélkül is van hivatalos szakma. Az OKJ abban jó, hogy ki tudod váltani a vállalkozói igazolványt, míg ha nem OKJ-sra mész, akkor csak egy vállalkozónál lehetsz alkalmazott egy üzletben.


Szóval elvégezheted levelezőn is (szakmai gyakorlat persze itt is van!), de ha vállalkozó akarsz lenni, akkor később kell egy "papír" is róla, hogy elvégeztél egy OKJ-s tanfolyamot.

2011. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
És persze van olyan levelező tanfolyam is, ami már kapásból OKJ-s képesítést ad, csak az jóval drágább, mint egy "sima" tanfolyam.
2011. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

utolsó kettőnek köszönöm szépen ez legalább értelmes válasz.

szóval ha én úgy döntök hogy vállalkozó szeretnék lenni akkor le kell tennem az OKJ képzést is

2011. febr. 1. 15:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó kettő vagyok. :) Igen, akkor kell az OKJ, ha önálló vállalkozó akarsz lenni.
2011. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
még az lenne a kérdésem hogy ha leteszem a levelezőt és rá egy félévre leakarom az OKJ vizsgát akkor csak annál a cégnél tehetem le ahol a levelezőt végeztem?
2011. febr. 1. 15:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy! Az OKJ-t bármelyik másik helyen megszerezheted!
2011. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!