Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógypedagógia: látás- vagy...

Gyógypedagógia: látás- vagy hallássérültekre specializálódjak?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban? Melyikre van inkább kereslet? Másik szakomon nyelvet tanulok, ehhez talán a hallássérült jobban passzol, de pl. ha szeretnék külföldön elhelyezkedni, akkor ott melyikre van inkább kereslet? Előre is köszi!
2011. febr. 1. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia!


én is szakirányválasztás előtt állok, és a kettő közül nekünk mindenki a hallássérülteket javasolja. látássérültekkel foglalkozó intézetből eleve kevés van, így korlátozott az elhelyezkedési lehetőségek száma, ráadásul a látássérülteket fokozottan integrálják befelé a többségi iskolák osztályaiba, ami egyrészt jó dolog, másrészt kevesebb gyógypedagógusra lesz szükség, mivel ezek a spec. tanintézmények lassan elveszítik funkciójukat.


viszont a jelnyelv országonként eltérő, és talán a szájról olvasás tanítása, gyakorlása sem egyszerű egy nem anyanyelvű pedagógus számára, így külföldön szerintem még mindig a látássérültekkel van nagyobb lehetőség.


én is látássérültekre akartam specializálódni sokáig, de mostmár a tanakosok felé hajlok, azzal talán bel- és külföldön egyaránt el lehet helyezkedni.

2011. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Nem baj ha még kérdezek pár dolgot? Az anatómia mennyire nehéz? Te mennyit tanultál rá? Húha, a tanak engem sajnos nem érdekel annyira, leginkább a hallássérültek érdekel, de nekem elég nagy célom a külföld, így ott a látássérült hasznosabb lenne. Te itthon szeretnél elhelyezkedni? Mit gondolsz, hol tudnál? És mik a nagyon szívatós tárgyak? (Én levelezőn fogom tanulni, ha felvesznek, egy másik szak mellett).
2011. febr. 1. 14:38
 3/11 anonim ***** válasza:

hát nem könnyű az anatómia, én pl. csúszok miatta, de sokaknak sikerült, úgyhogy nem lehetetlen, csak egész félévben folyamatosan kellett volna tanulni, nekem pedig arra nem volt időm munka mellett. a tanár az iskola mumusa, de a levelezősöknek tudtommal más tanítja, úgyhogy lehet, hogy könnyebb sokkal. de érdemes az anatómia könyvet előre beszerezni, ugyanis A-tól Z-ig tudni kell, én pl. biztos, hogy nyáron beseggelem az egészet :D


én már éltem külföldön, és nem ragaszkodom hozzá, hogy később kiköltözzek, de nem is zárom ki. az egyik tanárom javasolta nekem a tanakot, mert tudja, hogy elég "mobil" vagyok (sokat utaztam, au pairkedtem stb.), és ezzel mindenhol el lehet helyezkedni, persze sehol sem egyszerű, telített a szakmánk.


nevelési tanácsadóban vagy általános iskola alsó tagozatán tanítóként képzelem el magam a jövőben.


egyéb szívatós tárgyakról még nem nagyon tudok (elsős vagyok csak), elsőben mindenképp az anatómia, és később is az anatra épülő tárgyak, fejlődéstan, fejlődésneurológia, szakirányos anatómiák..


illetve ami nekem most a halálom volt, az a pszichológia, mondjuk sikerült a lehető legrosszabb tanárnál felvennem a tárgyat.


kérdezz nyugodtan! :)

2011. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Újfent köszönöm a válaszod! Meg tudnád mondani a könyv szerzőjét és címét? Mert akkor nyáron én is beseggelném:)
2011. febr. 1. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Dr. Horváth László: Funkcionális Anatómia


szép fekete könyv koponyával az elején. nem valami csalogató, dehát ez van. én 6000Ft körül vettem újonnan (bookline), de pont ma néztem, hogy a Vaterán árulják 4000-ért is. ez az egyetlen tankönyv eddig, amire azt mondom, hogy mindenképp érdemes beruházni, mert tényleg a legutolsó apróbetűs rész is kell belőle, és több féléven át, több tantárgyhoz is kell.

2011. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor megveszem:S Egyébként levelezőn is tuti, hogy ez kell, mit tudsz erről?
2011. febr. 1. 15:07
 7/11 anonim ***** válasza:
igen, biztos hogy ez. ez ilyen speckó gyógypedagógus-anatómia, ami abban nyilvánul meg, hogy az egyes szerveknél tárgyalja, hogy milyen fogyatékosság alakul ki rendellenes működés esetén.
2011. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Aham. És ha én pl. a hallássérültekkel foglalkozok, akkor is tudnom kell a látássérültek rendellenességeit?
2011. febr. 1. 16:35
 9/11 anonim ***** válasza:

hát ez úgy van, hogy van két félév funkcionális anatómia. ez egy átfogó tananyag, minden szervet érint, mindenkinek kötelező. nyilván ez nem megy bele annyira pl. a látás rendellenességeibe, csak megemlítés szinten, és nem is ezekre hegyezik ki pl. a vizsgát.


és ezután, a 3. félévben van a szakirányos anatómia, pl. a látás anatómiája, a hallás anatómiája, értakosok anatómiája, stb., itt értelemszerűen mindenki a sajátjára jár, azt fogja nagyon részletesen megtanulni, így hallásosként nem kell majd kívülről tudnod a látás anatómiáját, hanem majd csak a hallásét (és szerintem ezekhez a szakirányos anatómiákhoz külön könyvünk vagy jegyzeteink lesznek, mert a horváth lászlósban ennyire részletesen nincsenek benne, hogy egy féléven át csak azt vegyük belőle).

2011. febr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aham! Hát ez jól hangzik...:S Köszi a válaszaidat, akkor nekiállok már nyáron!
2011. febr. 1. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!