Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE-re nagyon nehéz bejutni?

Az ELTE-re nagyon nehéz bejutni?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van tapasztalata, akkor kérem ossza meg.

Köszi.


2011. jan. 29. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen szakra? Állami, költségtérítéses? Ezektől eléggé függ.
2011. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem kell hogy költségtérítős legyen anyukám tudná fizetni az egyetemet, az nem gond hál istennek :)

pl a bölcsész szakra.

Fizikát szeretnék tanulni.

2011. jan. 29. 19:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj, nagyon nagy kavarodás van a fejedben!


A költségtérítéses az, amiért fizetned kell.


Valamint: a fizika a TTK-n van (természettudományi kar), nem pedig a bölcsészkaron.


A TTK-ra nem nehéz bejutni.

2011. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fizikára könnyű bejutni, de nehéz bent maradni. A bölcsész szakokra nehéz bejutni.
2011. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen igazad van :) Elnézést kérek, akkor a TTK-ra szeretnék bejutni fizikát tanulni :), Bölcsészkarra miért olyan nehéz bekerülni?
2011. jan. 29. 19:14
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Mert oda sokkal többen jelentkeznek, és jobb eredményekkel, hiszen magyarból, nyelvből, töriből nem olyan nehéz az érettségi. Nem kell semmi "extra" tantárgy, mint pl. fizika, biosz.
2011. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A felvin és az ELTE oldalán is sok hasznos infó van, pl felvételi ponthatárokról, kari statisztikákról.

Fizikára viszonylag könnyen be lehet jutni, nincs is akkora túljelentkezés, de bennmaradni nehéz.

Anno én is oda akartam menni, de aztán meggondoltam magam, a tanárom is mondta, hogy a kezdő évfolyam ötöde-tizede végez csak. Mondjuk még a könnyű szakokon is jópáran kiesnek, de azok nem azért mert olyan nehéz, hanem mert lesz@rják.

2011. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszi mindenkinek. Én még csak középiskolás vagyok harmadikos, még van másfél évem hátra.

És ha a harmadikos bizonyítványban év végén van egy-két hármas, az még nem vészes ugye?

2011. jan. 29. 19:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, miből van hármasod. Ha matek, akkor szerintem felejtsd el ezt a szakot...

Ha pl. töri, vagy más humán, akkor fizika szak szempontjából irreleváns :)

2011. jan. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát pont matek,de rákapcsolok, akkor még lehetek 4-s és az már jó. Jövő félévkor megpróbálok 4-s, vagy 5-s lenni.
2011. jan. 30. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!