Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elbénázom az érettségit,...

Ha elbénázom az érettségit, meg lehet újra csinálni?

Figyelt kérdés

11.-ben (jövőre) szeretnék angolból előrehozott emelt szintű érettségit csinálni (májusban)

Ha elrontom, megcsinálhatom újra, a következő évben?


2011. jan. 28. 17:24
 1/5 flora08 ***** válasza:
Én tavaly érettségiztem, szerintem előrehozotttan középszinten érettségizz, és utána ha akarsz, tehetsz "szintemelőt" vagyis emelt szintű érettségit.
2011. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem "ha akarok", hanem "muszáj" emelt szintet csinálnom.

A középszintűt szerintem felesleges megcsinálni, olyan könnyű.


Szóval újra csinálhatom az emelt szintű érettségit, ha elrontom?

2011. jan. 28. 17:41
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Meg. Csak fizetned kell érte.
2011. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, amíg nincs érettségi bizonyítványod (vagyis le nem érettségiztél a többi tantárgyból). Addig csak szintemelőt tehetsz, tehát ha közepet tettél, akkor emeltet. Ha már megvan az érettségid, utána viszont (persze pénzért) akárhányszor leteheted újra.
2011. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz a helyes.

Attól még nem felesleges egy érettségi, hogy könnyű!

A középszinttel gyakorlatot szerzel, és utána ha megvan mind a kettő, akkor sok egyetemnél választhatsz, hogy melyiket előnyösebb beszámítani, ha pl. a középszintű lényegesen jobban sikerül.

Szóval nem, ez nem próba szerencse alapon megy.

2011. jan. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!