Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akarnak olyan emberek...

Miért akarnak olyan emberek továbbtanulni, akik még a pontjaikat sem tudják kiszámolni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, kár, hogy a kérdést nem lehet felpontozni...
2011. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyeld az olyan kérdéseket, minthogy "Milyen főiskolát válasszak, minek tanuljak?".

A kérdések nagy részében (mondjuk ki, 90% körül) ott van a kérdés leírásában az, hogy "nem vagyok jó matekból". Ennek ellenére mondjuk senki se dicsekszik el azzal, hogy nem tud helyesen írni. Ezután jobb esetben kifognak egy olyan humán szakot, amivel lehet kezdeni valamit. Rosszabb esetben mennek szabad bölcsésznek, majd utána nagy valószínűséggel munkanélkülinek.

2011. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarnak dolgozni, és így még elbulizgatnak apuci pénzén pár évig.
2011. jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze, a matek. De basszus, ez csak ÖSSZEADÁS!

A másik kedvenc, mikor azt kérdezgetik, hogy ha ennyi meg annyi %-os lett az írásbelijük, akkor hány %-ot kell elérniük szóbelin, hogy ötöst kapjanak...

Nah az ilyenektől a falat kaparnám.


Oké, hogy szerencsétlen nem tud megoldani egy másodfokú egyenletet, vagy nem tud függvényt elemezni (nem érthet mindenki mindenhez), de hogy még egy százalékszámítással sem birkózik meg 18 éves létére, az felháborító és szánalmas.


És akkor még azzal jönnek, hogy a "matekot úgy sem fogom soha használni"...


Az ilyen emberek egyáltalán hogy jutnak el az érettségiig? Miért nem buktatják meg őket?

2011. jan. 27. 12:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, igen, ez nagyon jó kérdés:) Én mondjuk még az előző rendszerben érettségiztem, úgy tudom, azóta valamivel bonyolultabb ez az egész pontszámítás, de hát akkor is.

Meg leírja, hogy nem jó matekból, de vmi pénzügy-közgáz érdekelné... És akkor még azokat nem említettük, akik belehalnak, annyit tanulnak gimiben, éjjeleket áttanulnak a szerencsétlenek - mikor azok is megszenvedik a vizsgaidőszakot, akik 0 tanulással kitűnőre érettségiztek. Pedig én csak btkra járok, még nem is beszéltünk egy orvosiról, vagy bármilyen komoly egyetemről.

2011. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Először én sem tudtam hogyan kell kiszámolni és én is megkérdeztem,aztán megkérdeztem még1x,hogy tuti legyen,hogy jól csináltam:)Mivel folyton a pontokon járt az agyam,meg hogy mennyi lesz,milyen lesz az értettségim,felvesznek-e... Mondjuk az tényleg zavaró,hogy minden nap 10x megkérdezik,de hát nem kell figyelembe venni azokat a kérdések.
2011. jan. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nyilván én sem úgy születtem, hogy tudtam hogyan kell kiszámolni.

De akkor nem tök idegen emberektől kérdezgettem, hogy hogyan kell, hanem utánanéztem.

Az a durva, hogy a kérdések nagy részére simán meg lehetne találni a választ interneten, ha vennék rá a fáradságot, hogy utánanézzenek.

De nem, mert lusta disznók, és csak azt várják, hogy vki a seggük alá tegye a dolgokat.

Szánalmas hozzáállás.

2011. jan. 27. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!