Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia szakos hallgatók!...

Kémia szakos hallgatók! Milyen az egyetem, hogy megy?

Figyelt kérdés

Milyen nehéz tárgyaitok vannak, milyen az élet? Milyen átlagotok van? Mi az, ami húzós? (Milyen tanulók voltatok középiskolában, főleg matekból és kémiából érdekelne) Mennyit tanultok otthon?


(Nagy valószínűséggel szeptembertől én is kémia szakos hallgató leszek, csak tudni szeretném, mire vállalkoztam, azt is írjátok le legyetek oly kedvesek, hogy melyik egyetemre jártok. Előre is köszönöm.


(17/F)


2011. jan. 26. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
én ugyan nem kémia alapszakos voltam, hanem vegyészmérnök, de kémiások is voltak a csoportunkba. általános és szervetlen kémiával kezdtünk az első félévbe, elég kemény volt, mert gyakon hihetetlenül kevés időt adtak a zh megírására, elméleten meg jóformán fejből kellett tudni a periódusos rendszert. egyáltalán nem volt érdekes, labort még csak nem is láttunk. a másik húzós pedig az matek analízis volt. neki is azt hiszem ugyanarra kellett járniuk, mint nekünk mérnököknek. cumiztak is rajta rendesen. jah és egyébkét pannon egyetem (szeszprém).
2011. jan. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Jöhetnek még válaszok! :)

2011. jan. 27. 14:44
 3/5 Silber ***** válasza:

Az első év szinte mindenkinek kemény. Akkor kitolják az alapozó tárgyaid határait, rengeteg új dolgot kell befogani, de nagy részükre szükséged is lesz a továbbiakban. Ha sikeresen veszed, akkor már van esélyed elvégezni (ez a szelektálás ideje is egyben). Alapozó tárgyaknak tekintendő (PE-n) az általános- és szervetlen kémia, fizika, és a matematikai analízis. Ezek nagyon fontosak. Ugyanolyan szinten tanulják a kémiások, mint a mérnök hallgatók. Kémia szak annyiban különbözik a vegyészmérnökitől, hogy a későbbiekben több, és némileg mélyebb kémiát adnak le nekik (pl. van szervetlen 2, sztereokémia, radio- és biokémia labor, stb).

A kumulált átlagom durván 3, viszont vegyészmérnökin vagyok. Tanulni sokat kell - nem kétség. És az sem baj, ha kissé rámenős a stílusod.

Középiskolában osztályelső voltam 4 évig, 92%-os kémiát írtam. És nem ritka a napi 9-10 órás tanulás sem (főleg vizsgaidőszakban).

Összefoglalva: ha kémia szakra akarsz menni, akkor kösd fel a nadrágod. Viszont ha elvégzed, nagymértékű kárpótlásban lesz részed.

2011. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Bár nem vagyok kitűnő kémiából, nagyon szeretem, hajlandó, és képes vagyok napi több órát ráfordítani. A 90+%-os kémiaérettségi célom, bár még ki tudja, hogy fog sikerülni.


Mit értesz az alatt, hogy nem árt a rámenős stílus? (Valamennyire ez nem jellemző rám :D)

2011. jan. 29. 22:01
 5/5 Silber ***** válasza:
A tanárok egy része hajlandó a megegyezésre, ha olyan a stílusod. Magabiztosság, és hasonlók. Pl. ha 2-3 pont kell a jobb jegyhez. De esetleg külön időpontot is kisajtolhatsz, vagy más tételt vizsgán... Bár ez inkább a lányok privilégiuma :)
2011. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!