Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valamilyen törvény vagy...

Van valamilyen törvény vagy valami segítség?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam aki fogyatékossággal él, dixgráfiás ( remélem így kell írni) és nehezen megy neki a nyelvtan és az angol. És az egyik tanár kihasználja gyengeségét, és szívatja órán, úgy felelteti hogy a többiek írnak ő szóban de így rosszabb pl az idegen nyelvnél ha nem látja a feladatlapot mi igen neki nehezen megy. Szeretném megkérdezni hogy van e valami amivel lehetne neki segíteni jogszabály és a tanárt egy kicsit "lecsesztettni" Köszönöm a választ
2011. jan. 25. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fel lehet mentetni ezekből a tantárgyakból, ha a psichológus aláírja.
2011. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de pont az lenne a szívatás, ha neki is írásban kéne felelnie. Ugyanis a diszgráfiásnak az írással van baja, tehát nem bírja helyesen leírni a dolgokat. A tanár szabályosan csinálja. Nem lehet, h az osztálytársad fújja fel a szemétkedés dolgot? Aztán persze az is lehet, h a tanár van rá megsértődve, mert amíg a többiek dogát írnak neki őt kell feleltetnie, és nem olvashatja el az újságját, vagy nem ihatja meg a kávéját. Embere válogatja.
2011. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg pont nem szivatja, mert szóban felelteti...
2011. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A tenár nem cseszteti csak próbál segiteni pont azért mert az irással van gond.
2011. jan. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogyha lenne valami papírja vagy orvosi igazolása egy szakembertől, hogy ő disgráfiás (így kell írni, bár ez lényegtelen:) ), szóval ha lenne ilyen papírja, akkor tehetnének vele kivételt a tanárok. És lehet, hogy nem si tud róla a tanár, hogy pontosan milyen könnyítéssel segíthetne az ilyen gonddal küzdő diákon. Nekem is volt egy osztálytársam akinek szintén disgráfiája volt, sokszor a tanárok azt se tudták mivel is van pontosan problémája. Ja és egyébként azt hiszem nyelvtanból kaphat teljes felmentést, angolt nem tudom. De valami fejlesztő foglalkozásra akkor is kellene járnia.
2011. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nem akarlak elkeseríteni, de a törvény pont, hogy azt írja elő, hogy diszgráfiást szóban kell számon kérni. Még érettségin is csak szóbeli van nem írhat írásbelit.
2011. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Öcsém is disgráfiás, van róla papira is. Felmentették nyelvtanból és németből is, érettséginél sem számították bele. Kb.másfél év volt míg megkapta a papírt. osztálytársad időben intézkedjen. ja és kellett járnia azt hiszem logopédushoz is. Nekem az egyetemen van ilyen csoporttársam, és labor előtt a beugrót mindig szóban mondta el. ott nem éltek ezzel vissza a tanárok, de eltudom képzelni hogy nálatok szívatás megy.
2011. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ne nevezzuk mar fogyatekossagnak a diszgrafiat.

Amugy a tanarnak, ha mar segiteni akar, olyan feladatokat kellene talalnia, amellyekkel objektiven felmerheti a tudasat. Beszelni kellene a tanarral, hogy valasszon olyan feladatokat amelyek nem nehezitik meg a gyerek dolgat, mert csak azzal, hogy szoban felelteti nem segit ezekszerint. Pedig az lenne a cel, mielott elmenne a diak kedve teljesen az egesztol.

2011. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én öcsém is az és van róla papírja, ő is fel van mentve nyelvből, vagyis tanulja, de nem kötelező dolgozatot írnia meg bent lennie órán.
2011. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kicsit félreírtam elnézést :) Szóval 4 vagyunk de 0 évfolyamosak. És lassan 4 éve tanítja a tanár minket és őt is. Na már most nem a legjobb tanárt kaptuk, sokszor nem csinálunk semmit, és nem tanulunk és vágja be az egyeseket. És az osztálytársamnak még nehezebb tanulnia és hajt akar de idegesíti hogy nem tanulunk mert kell nyel vizsga. És értelmes tényleg majdnem kitűnő csak a nyelvtan 4 és az angolt 3 neki mert egyszerűen nem tanulunk. Én 2 vagyok de azt is nehezen és engem ez nem izgat de neki fontos majd a továbbtanulása miatt. Na szóval az osztálytársam szólt osztályfőnökünknek majd az igazgató úrnak, hogy tanulni szeretne de a tanár nem hajlandó. És szóltak a tanárnak ő meg ideges lett rá, és most már szóban felelteti eddig írásban volt és hiába szolt neki hogy ne vegye figyelembe az írását leszarta most nem, de rosszabbul járt mert 2 seket kap mert szóban gyorsan mondja el a dolgokat stb. remélem így megértitek miért kérdem hogyan segítsünk neki mert a tanár szívatja :(
2011. jan. 26. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!