Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi? Fizetnem kell,...

Felvételi? Fizetnem kell, vagy sem?

Figyelt kérdés

A szitu a következő:tavaly(2010) feladtam a jelentkezési lapot fősulira,4 helyet jelöltem meg.Ez ugye alap 9000?+ egy 2000 Ft-os díj.Tehát 11000Ftot kellett volna befizetnem.De,mivel úgy tudom,hogy aki hátrányos helyzetű,annak 50%ot,aki halmozottan hátrányos helyzetű 100%-át nem kell fizetni az alapdíjnak.Vagyis csak a 2000Ft-ot kellett volna befizetnem.

DE én úgy gondoltam,hogy majd megvárom,hogy ők kiküldjék a 2000Ftos csekket,és majd azt befizetem,hogy ne legyen kavarodás az egészből.

Erre,nem elég,hogy nem nyertem felvételt,még ráadásul kiküldték nekem a 11000Ft-os csekket.tehát a teljes felvételi eljárási díjat.pedig nekem az alapdíjat nem kellene megfizetnem,mert halmozottan hátrányos helyzetű vagyok.

Ez történt augusztusban,de nem törődtem vele,nem fizettem be a csekket,mert azt írták,ha nem fizetek megszüntetik a felvételi eljárást.Én meg úgy gondoltam,hogy ez ezzel le van tudva,mert úgysem vettek fel.

És most megint kiküldtek egy csekket,hogy fizessem be a 11000Ft tartozást.

Fel fogom őket hívni telefonon.

De szeretném tőletek is megkérdezni,hogy miért akarják velem a teljes díjat kifizetni,ha egyszer elküldtem az azt igazoló dokumentumokat,hogy HHH-ás vagyok,a felvételi lappal együtt?Akkor hogyan követelhetik az egészet?Szerintem csak a 2000-et kellene befizetnem,a 4.szak miatt.De arra gondoltam,hogy mi van,ha azért van ez,mert elszórták az igazolásomat,arról,hogy HHH-ás vagyok?Akkor most hogy bizonyítsam az igazamat?

Ja és most attól félek,hogy mi van,ha e-miatt idén nem adhatok fel jelentkezést?Nem akaork még egy évet kihagyni.


2011. jan. 25. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Most komolyan fél éve vársz, hogy rendezd ezt az ügyet? Semmiből nem állt volan már felhívni őket. Könnyen lehet, hogy elnéztek valamit, vagy a Te hátrányos helyzeted igazolásával voltak gondod. Nem kell egyből arra gondolni, hogy a másik milyen gonosz.
2011. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!