Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik németből könnyebb?...

Melyik németből könnyebb? Telc vagy Euroexam?

Figyelt kérdés

Szeretnék menni nyelvizsgára, ami könnyebb. Sok mindent hallottam telcról meg euroexamról is, és nem tudom eldönteni...Barátaim mindkettőn voltak. Euroexamről az egyík ellenérvem a "Diktáció" meg hogy telchez képest még egy témakifejtés szükséges(írásban). Német íráskészségem viszont nem olyan jó.

Legyetek szívesek, segítsetek!


2011. jan. 25. 08:07
 1/4 anonim válasza:
Hát szerintem akkor egyértelmű. :) Ha tudod hogy melyiken mire számíthatsz és ogy te ezekből mire vagy képes, akkor az alapján dönts. Nekem nagyon tetszik az euroexam, regeltem az oldalra már hónapokkal ezelőtt, sajna pénzhiány miatt nem vizsgáztam még. Barátnőm TELC- re ment és nagyon jó németes. Először nem sikerült neki az írásbeli (1 ! ponton múlt), de aztán meglett. Szerintem TELC, ha úgy érzed hogy van az euroexamnál olyan rész amit nem tudnál teljesíteni. Feleslegesen kidobott 20-30 ezrekre gondolom nem sok embernek van lehetősége. :)
2011. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen 30e az tényleg pénz...ezért gőzerővel tanulok...akkor nagyon nehéz a telc írásbeli?....
2011. jan. 25. 15:58
 3/4 anonim válasza:
Hát nem a legkönnyebb, de nem is a legnehezebb. :) Tanulni kell és meglesz az. :))
2011. jan. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nyugi, túl lehet azt élni, én is a telcet ajánlanám mert az szerintem jó. Persze, a pénz az másik kérdés, de ha tanulsz rá, tuti átmész és akkor csak egyszer fizetsz. Ja és a telc az nemzetközi' az eurot nem tudom
2011. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!