Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet egyszerre...

Szerintetek lehet egyszerre két levelező tagozaton lévő szakra járni?

Figyelt kérdés
Nem is arról van szó, hogy jogilag megoldható-e, hanem az, hogy összeegyeztethető-e.
2011. jan. 24. 05:19
 1/7 anonim válasza:
Szerintem elég nehéz lenne kivitelezni. Persze megoldható, ha szerencséd van és a gyakorlatok nem ütköznek. Kollokviumon nem kötelező a jelenlét, ha azt meg tudod tanulni úgy hogy nem hallgatod végig az órát, akkor éppen meglehet csinálni, de ha egy mód is van rá szerintem kerüld el ezt a helyzetet. Nehéz, van hogy megoldhatatlan (több féléven keresztül biztosan lesz ütközés) és nagyon leterhelő.
2011. jan. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Simán. Főleg BTK-s szakoknál meg ilyen kamuknál.
2011. jan. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neumann János nappalon járt egyszerre kettőre, és az egyik Pesten volt, a másik Zürichben, úgyhogy hajrá! :-))

Én végeztem levelezőt, mi elég sokan voltunk, és a gyakorlatokon mindig voltak délelőtti meg délutáni csoportok, szóval volt mozgástér, mikor megyek oda. Az előadásokon nem. Menj be a dékániba, és kérdezd meg, mennyire rugalmas az órabeosztásuk.

2011. jan. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lehetni lehet. én úgy nyomom, hogy nappalis vagyok matek szakon és jövő szeptembertől mellette levelezőn kémiázok. tök frankón el lehet fogadtatni egyikről a másikat minor szaknak és fordítva.
2011. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 25. 18:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem függ a suliktól is. Én most elkezdtem egy levelezős sulit, itt két hetente lesznek kb. előadások, ha elkezdenék egy másikat, olyanra kellene pl menni, ahol félévente 2-2 hét alatt zavarják le az előadásokat egyben, viszont a munka miatt ez nem valami kedvező időbeosztás. Esetleg ha szerencsém lenne, a másik helyen is két hetente lenne óra, csak éppen másik heteken, mint az elsőn...viszont ha már elkezd az ember egy szakot, nem csak a vizsgákat kell megcsinálni, de szerintem érdemes az előadásokat is látogatni, szóval ha hol innen, hol onnan lógsz, szerintem annak semmi értelme...de függ a szakoktól is. Ha olyanra jársz, ami csak egy szak, amellé tényleg érdemes még vmit felvenni, de pl kereskedelem-marketing, vagy kommunikáció-média mellé nem biztos, hogy kell még vmi...de te tudod, mennyire érsz rá. És az is előny, ha egy városban van a kettő, ha a lakóhelyeden, még jobb.

Az meg, hogy Neumann János Pesten és Zürichben is járt 1x-re suliba...:-) Akkoriban még más idők jártak, meg szerintem neki kicsit máshogy ment...gondolom tudományos munkát végzett, és nem kellett sok előadásra bejárnia...

2011. febr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A mostani szakomon úgy van, hogy havonta 3-4 nap rendszertelenül, sokszor hét elején, a másikon kéthetente péntek és szombat.
2011. febr. 2. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!