Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az érettségi?...

Mennyire nehéz az érettségi? Igaz h már 9.-től kell rá készülni? Vagy elég 12-ikben?

Figyelt kérdés
,3,5-ös az átlagom...a matek megy a legnehezebben.Jövőre érettségizek, de már most nagyon félek tőle:S:S:SMennyire nehezek a matekérettségik??
2009. febr. 3. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz nehéz.
2009. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem olyan nagyon vészes az érettségi. Úgy értik ezt a 9-től készülést, hogy ha folyamatosan tanulsz, akkor nem fog meglepetés érni. Mert ha mondjuk 3 évig bele sem nézel a könyvbe és az utolsó évben esik le, hogy tanulni kellene, akkor az már késő. Nekem a matek volt a leghúzósabb, csak 2-es lett, de nem is olyan sulit választottam, ahol szükség lett volna rá. 12.-ben úgyis jönnek az ismétlések, ha akkor tudsz mindent, akkor az érettségi is menni fog.
2009. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát épp ez az...nagyon rossz a matektanárunk, nem magyaráz semmit, és épphogy megvan a 2es így is, hogy különmatekra is járok:S:S:S
2009. febr. 3. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha jársz külön matekra az jó.

tanulj,e´s reméljük nem fogsz úgy járni mint én 9 éve.

2009. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vészes, viszont ha már az elején rendesen figyelsz és tanulsz, a végén kevesebbet kell ismételgetni, és könnyebb dolgod lesz a nagy hajrában.
2009. febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit az érettségivel rémisztgetnek négy éven át, aztán beülsz, és azt mondod: ilyen primitív az egész? :)

Hidd el, kedves kérdező, nem nehéz a matek érettségi. Ez már tényleg nagyon le van butítva, főleg a pár évvel ezelőttiekhez viszonyítva.

Igaza van azoknak, akik azt mondják, hogy folyamatos tanulással többre mész, hiszen elsősorban érteni kell a lényeget, nem konkrét adatokat tudni. A mateknál ez végképp így van.

Én egyébként inkább érettségiznék le minden félévben újra, minthogy elmenjek szigorlatozni... Sokkal-sokkal könnyebb volt (és az évek során egyre csak könnyebbnek tűnik, ahogy nézem minden évben a feladatsorokat). :)

2009. febr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

nemkell félni tőle

4 éven át figyelsz!!! órákon, és nemkell otthon tanulni (személyszerint).


írásbelik egyszerűen :

magyar - szövegértés+fogalmazás (nemkell sok tudás)

töri - tudni kell időben térben elehelyezni és nagyjából mi történt ekkor és akkor, a többit forrásból úgyis kinézed + atlaszból

matek - gyakorlat kell hozzá, én nem tanulok semmit matekra mégis 90%+ lesz az érettségim az tuti :) (96%os és 94%os próbaérettségit írtam, ami valamivel nehezebb)

nyelv - nekem emgy, nyelvvizsga megvan, nemtudom hogyállsz vele érmedes különtarnárhoz járni és nyelvvizsgát letenni utána meg érettségi se lesz nehéz


szóbeli :

magyar - téeleket emgkell tanulni, és kész,e zvan... :(

töri - elkel tudod helyezni tében időben + mi történt , mellé atlaszból 1-2 doglot kinzel és emgles, csak beszélőke kell

nyelv - gyakorlat kell hogy ebszégless + szókincs



bocsi a tossz helyesírásért csak sietnem kelle edzésre...

2009. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!