Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már csinálok egy BA szakot,...

Ha már csinálok egy BA szakot, de 3. évben el szeretnék kezdeni egy másikat, azért már fizetni kell, ugye?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Illetve pontosabban: akkor duplán pörögnek a féléveid. Tehát ami 1 félév, az a 2 szak miatt 2 félévnek számít, ennyit vonnak le a 12-ből. És amint az egyik szakon diplomád lesz, a másikért fizetned kell, akkor is, ha maradna még féléved.
2011. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha jól értem az első évben még nem kéne fizetni ugye? Mert azt a 3. évvel párhuzamosan csinálnám.
2011. jan. 21. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Számoljunk: elvégeztél 2 évet, az 4 félév, maradt 8. A két szak 2-2 féléve (1-1 tanév) újabb 4 félév, maradt 4. Tehát lenne még 2 éved a 2. szakra, de ez már nem lesz lehetséges, ha lediplomázol az elsőn. Mesterképzésre viszont átviheted majd. Remélem, érthető.
2011. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted hogy átvihetem mesterszakra? Angol az első szakom, abból szeretnék mindenképpen mesterre menni.
2011. jan. 21. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ha még nem lesz MA-diplomád, akkor a maradék (esetedben 4) féléveket átviheted a mesterszakra, azaz mesterképzésen ennyi félévet ingyen végezhetsz, csak BA-ra nem használhatod már fel, mert abból van már diplomád.
2011. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze az előbb levezetett számolások csak akkor érvényesek, ha semmivel sem csúszol. De könnyen ki tudod számolni már, hogy rád mi érvényes.
2011. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, így értem, köszi szépen!
2011. jan. 21. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!