Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel lehet fejleszteni azt,...

Mivel lehet fejleszteni azt, hogy szépen választékosan, intelligensen beszéljek?

Figyelt kérdés
Sok olvasással?
2011. jan. 20. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Igen. De nem mindegy, hogy Blikket vagy szépirodalmat olvasol. Válogasd meg, mikkel veszed magad körül. Például milyen rádióműsorokat hallgatsz, milyen TV-műsorokat nézel. Talán még azt is, hogy kikkel barátkozol, töltesz sok időt (na jó, lehet, hogy ez túlzás csak azért, hogy választékosan beszélj, de nagyon sokat számít a környezet hatása).
2011. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Igen, azért számít a társaság is, például ha olyan barátaid vannak akiknek minden második szava a b+ és g.ci, akkor aligha fogsz szépen beszélni.
2011. jan. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2011. jan. 20. 09:30
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Az előző válaszolók jókat írtak szerintem. Nem is tudok újat ajánlani. De! Arra azért figyelj, hogy ne vidd túlzásba a választékosságot. Könnyen okostojásnak tűnhetsz tőle. És okostojáson azt értem, hogy valaki nem kiemelkedően intelligens, de ezt leplezi a nagy szavak és a bonyolult körmondatok használatával. És próbál ilyen überagynak tűnni. (Például Alekosz a ValóVilágból :D Bocsi, hogy ilyen példát hozok, de ő tökéletes ide sztem) Inkább fogalmazd meg egyszerűbben a mondandódat, mint hogy rosszul használd a vonzatokat, és nem az odaillő jelentésű szót mondd.
2011. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

olvasás, persze igényes könyvek + a környezet is sokat számít szerintem is.

nekem van egy olyan barátnőm, aki annyira gazdag aktív szókinccsel rendelkezik, hogy a mai napig csodálom érte. tőle sokat tanultam én is.

nagyon ügyesen, árnyaltan fejezi ki magát mindig.

szerencsére bőbeszédű is, jó hallgatni, ahogy előadja magát.

2011. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Rám speciel középiskolából ragadt nagyon sok olyan szó irodalom órán, amelyet mástól nem is hallhattam volna. Eleinte úgy álltunk a magyartanárnőhöz, hogy ő azt hiszi, hogy kb. 30 évvel korábbi időpontot írunk és furcsa volt hallgatni, de az érettségire az osztály nagy része megtanult választékosan és igényesen beszélni egy adott témában, ami azért szerintem nagy dolog, ha 30 főről van szó. :) Egyébként nagyon sok olyan szó volt, amit a hétköznapban nem, de tanárnő használt és így úgymond sajátunkká tettük. Arra viszont te is törekedj, hogy attól, hogy választékosan beszélsz, ne úgy mondd el a mondanivalódat, hogy egy mondatodban csak idegen szavak legyenek egy átlagember számára. :)
2011. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Maksa Imre tojás válasza:
100%
Én 15 éves vagyok, és véleményem szerint elég választékosan beszélek. Volt irodalomtanárommal nagyon jókat el tudtam beszélgetni, volt mikor fél 3 kor mehettem volna az iskolából haza, de ott maradtam beszélgetni vele, és csak 4 órakor indultam haza, de akkor is csak azért mert tanár úrnak is sietnie kellett volna, csak elbeszélgettük az időt. Én mindig is szerettem választékosan beszélni, ha valakivel társalogtam, és úgy adódott hogy egy nem hétköznapi szót tudtam használni, nem hagytam ki az alkalmat, mert így minden ember jó véleménnyel lesz rólam, ha hallják hogy nem ismételgetem ugyanazt a szót. Olvass sokat, kerüld a trágár beszédű embereket. :) Remélem segítettem!
2013. dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ahogy már írták is, sok olvasás, gyakorlás, a szókinc gyarapítása fontos. Ám hozzátenném: a választékos beszéd nem az idegen szavak széleskörű ismerete és használata; mindez inkább törekvés szakmainak látszani, illetve jól felkészültnek tűnni egy adott szakterületen. Ez inkább tudásalapú megközelítés, mintsem nyelvi. Ezért fontos jól ismerni idegen szavakat, hogy ne lőjünk velük mellé. Választékosan beszélni mást jelent. Azt jelenti, hogy nem káromkodunk, nem használjuk a szitokszavakat kötő- vagy töltelékszavakként, kerüljük a szleng minden formáját, a megfogalmazásunk udvarias. Nem SMS-nyelven rövidítve beszélünk, hanem kimondva a szavakat. Nem azt mondom, hogy irodalmi nyelvezetet kell használni, de elegánsan, igényesen kell fogalmazni. Sajnos, nem írhatom azt, hogy úgy, mint az újságokban, könyvekben láthatjuk, mert ma már ezek sem mind választékosan vannak írva☹️. Ahogy az előbbiekben jellemeztem, az a választékos, igényes beszéd.
2020. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ahogy már írták is, sok olvasás, gyakorlás, a szókincs gyarapítása fontos. Ám hozzátenném: a választékos beszéd nem az idegen szavak széleskörű ismerete és használata; mindez inkább törekvés szakmainak látszani, illetve jól felkészültnek tűnni egy adott szakterületen. Ez inkább tudásalapú megközelítés, mintsem nyelvi. Ezért fontos jól ismerni idegen szavakat, hogy ne lőjünk velük mellé. Választékosan beszélni mást jelent. Azt jelenti, hogy nem káromkodunk, nem használjuk a szitokszavakat kötő- vagy töltelékszavakként, kerüljük a szleng minden formáját, a megfogalmazásunk udvarias. Nem SMS-nyelven rövidítve beszélünk, hanem kimondva a szavakat. Nem azt mondom, hogy irodalmi nyelvezetet kell használni, de elegánsan, igényesen kell fogalmazni. Sajnos, nem írhatom azt, hogy úgy, mint az újságokban, könyvekben láthatjuk, mert ma már ezek sem mind választékosan vannak írva☹️. Ahogy az előbbiekben jellemeztem, az a választékos, igényes beszéd.
2020. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!