Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit keres átlagban egy...

Mennyit keres átlagban egy cukrász illetve egy virágkötő?

Figyelt kérdés
Okj-s tanfolyamon gondolkodok de nem tudom eldönteni h melyiket válasszam,mind a kettő tetszik csak jó lenne megtudni melyikkel járnék jobban anyagilag!
2011. jan. 18. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne az legyen a legfontosabb szempont,hogy melyik keres többet,hanem azt is vedd figyelembe,hogy melyikhez érzel nagyobb kedvet,illetve melyik szakmához érzel nagyobb tehetséget magadban.De még az sem elhanyagolható,hogy melyikkel tudsz könnyebben elhelyezkedni.De egyébként szerintem cukrász szakmával külföldön is el tudnál helyezkedni,bár Magyarországon nem igazán fizetik meg őket.

Egyikből sem tudsz meggazdagodni alkalmazottként,max ha virágboltot,vagy cukrászdát nyitsz.

2011. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cukrász talán kiszámíthatóbb bevételt tud realizálni. Virágkötőként vannak a csúcspontok (Valentin nap, ballagások, anyák napja...stb) amikor mindenki veszi a virágot, de aztán mindig visszaesik a forgalom.

Cukrászként sikeres elhelyezkedés mellett talán kiszámíthatóbb a forgalom.


Ha nem te vagy a tulaj, általában minimálbérel kalkulálhatsz. Ha jó vagy a szakmádan, akkor ez elkezd majd felfelé kúszni.


Ha külföldön dolgozol virágkötőként (én Hollandiában tettem) akkor egy hét alatt 80.000-100.000 Ft megkereshető. De kint nagyobb a vágott virág iránti igény és még nem számít annyira luxusnak, mint itthon.

2011. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Virágkötőként könnyebben találnál állást, mert hiányszakma. Nagy valószínűséggel többet is keresnél alkalmazottként ezzel, mit cukrászként. Ha van szépérzéked és kreatív vagy,akkor mindkét szakma jó választás lehet.
2017. márc. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!