Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel lehetne készülnöm az...

Fel lehetne készülnöm az emelt történelem érettségire?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy most 11.-es vagyok és szeretnék történelem emelt érettségit rakni de eddig nem sok időm volt vele foglalkozni betegségem miatt és az általánosbeli történelemtanárom felajánlotta, hogy felkészíteni szerintetek kb 1év alatt fellehetne és hogy heti hány órán kellene járnom ??? és hogy mit javasoltok hogy hogy készüljek rá??
2011. jan. 17. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a töri tipikusan az a tantárgy amit egyedül lehet csak megtanulni. Nem tudom mennyi értelme van elmenni egy tanárhoz, mert elolvasod, megtanulod a könyvet és tudod az összefüggéseket. És egyedül is tudsz szerintem feladatlapokat kitöltögetni.


Inkább oszd be szépen aprodónként(nem kell sietned, messze van az érettségi), hogy mikor mit fogsz megtanulni úgy, hogy ismétlésre is legyen majd időd. Ha pedig valamit nem értsz, vagy már írtál esszéket és szeretnéd, hogy átnézze, hogy jó-e akkor menj tanárhoz.


Én nem mentem tanárhoz, tanultam egyedül sokat/nekem is voltak lemaradásaim/ és sikerült:)

2011. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát igen ez így van egyetértek veled , igaz az esszéírásban meg inkább az ilyen képi összefüggésekben nem vagyok annyira otthon , ott el kellene a segítség!:)kedves válaszoló te a töri tk-mon kivűl milyen könyvet vagy felkészülési módot javasolsz? Amugy meg gratulálok:) , megkérdezhetem hogy hány %-os lett??:)
2011. jan. 17. 15:54
 3/6 A kérdező kommentje:
* töri tk-don
2011. jan. 17. 15:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is teljesen egyedül készültem rá, és nagyon jól sikerült. Ehhez tényleg nem kell tanár: megoldasz néhány esszét, megnézed hátul a megoldást, és hamar rákapsz arra, hogyan is kell megoldani őket.
2011. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


A Maxim kiadónak vannak emeltre felkészítő feladatsorai. Én csak azokat nézegettem és néhány tételre rákerestem neten. Érdemes ott is böngészni mert tényleg nagyon jók és ki van dolgozva..esetleg érdemes a tétel kidolgozás után kikérni a töri tanárod véleményét, hogy szerinte elég-e.:))


Úgyhogy ennyi és a tankönyvet betéve tudjad, oda-vissza!!:))


Sok sikert!

2011. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!!
2011. jan. 21. 17:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!