Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Nagyon aggaszt.

Miért van ez? Nagyon aggaszt.

Figyelt kérdés

Matekból hülye vagyok, meg is bukok, pedig szoktam gyakorolni, járok magántanárhoz is. Érdekes, hogy van olyan is, hogy valahogy belejövök, és akkor "csak úgy" oldom sorban a másodfokú egyenleteket. Ez nagyon ritkán fordul elő. A magántanárom, aki lassan 70 éves, azt mondta, hogy még ilyen rossz matekost még nem látott, mint én. Amikor dolgozat van, nem tudom, hogy miért, de teljesen "kiürül" a fejem, elfelejtem a matekot. Más tantárgyakból 3-as, 4-es, 5-tös vagyok, csak matekból állok ilyen rosszul. Figyelemzavarom is van. Egyébként van célom az életben, szeretnék egyetemre menni (természetvédelmi őr szeretnék lenni), csak attól félek, hogy a matek meggátol a célom elérésében.

17/F vagyok (lassan 18...), és tizedikes (egy évet szalajtottam, és még egy évig magántanuló voltam), ha ez számít egyáltalán valamit...


2011. jan. 15. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy másodfokú egyenlet megoldása problémát okoz, akkor reál szakra ne igen pályázz! Ehhez csak egy képlet kell, amibe behelyettesítesz, ilyen egyszerű. Folyamatos tanulással, idő ráfordítással megy az!
2011. jan. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A másodfokú egyenletnél egyedül csak a megoldóképletet tudom alkalmazni. A szabályt fejből tudom:


mínusz b, plusz-mínusz gyök alatt b-négyzet mínusz 4ac per 2a.

2011. jan. 15. 23:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyit szoktál gyakorolni? Mert szerintem azt kellene, amint megértesz valamit, addig gyakorolni míg már a füleden folyik ki.
2011. jan. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olyan sokat azért nem gyakorlok, de magántanárnál szoktam.
2011. jan. 16. 00:29
 5/7 anonim ***** válasza:

óó még rengeteg időd van érettségiig,én is s*gg hülye voltam matekból mindig,2-3 hónappal érettségi előtt találtam ki hogy műszaki egyetemre szeretnék menni,onnantól kezdve kb 1 hónapon át matekkal keltem és feküdtem le,így sikerült erős négyesre a matekom(am én is figyelemzavaros vok), ami elég jó ahhoz képest hogy előtte alig produkáltam valamit.Aztán felvettek egyetemre...igaz most elsőre nem sikerült a matekom...1 pont hiányzott,de szerintem ha valamit nagyon szeretnél azt ugyis véghez tudod vinni.Gondolom természetvédelmi őrként úgyis a biológia lesz neked a legkeményebb,nálunk is(mérnökin) a matek csak elsőben nagyon gáz,állítólag utána már könnyebb.

Na visszatérve...jó matek tanárt nagyon nehéz találni...ha nem megy inkább internet vagy könyvtár.Nekem is dogáknál mindig kiürült a fejem,de érettségin nem..

Ha napi egy óra gyakorlás nem elég akkor gyakorolj kettőt,hármat,négyet...hidd el menni fog,és gondolom sulidban is van korepetálás,vagy ha nincs is 12.-ben,érettségi előtt ugyis lesz,már most nézegetheted az előző évi matekérettségi feladatlapokat és a 9-10-es anyagrészét már megoldhatod(megoldás is van neten) és nem lesz gond bejutni egyetemre...

u.i.: bocs h regényt írtam,sok sikert :)


18F

2011. jan. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2011. jan. 16. 00:39
 7/7 anonim ***** válasza:

A matekhoz (kivéve, ha valaki matematikai felfedezésekre pályázik, mert az egy más téma) nem kell szuperintelligensnek lenni gimnáziumi szinten. Inkább sok kitartás és figyelem kell, mert minden bonyolult dolog az egyszerűbbekre épül rá. Aztán a bonyolult dolgokra még bonyolultabbak épülnek s í. t.


Tehát gyakorolni, gyakorolni és gyakorolni kell, akkor is, ha piszkosul unalmas. (Igazából szerintem ez a legnehezebb a matekban középiskolás szinten: hogy iszonyat unalmas, mert még nem lehet semmi életszerűre használni.) Amikor valamit már teljesen begyakoroltál és automatikusan megy (pl. semmi nehézséget nem okoz egy egyenlet megoldása vagy egy prímtényezős felbontás vagy egy teljes négyzetté alakítás vagy más efféle alapművelet), akkor tovább lehet lépni és megoldani bonyolultabb feladatokat. Ez nem megy egyből készségszinten, de a részek, amikből áll, igen. Ezt is gyakorolni kell orrvérzésig, és egy idő után ez is "világos" lesz. Szerintem te nagyon rágörcsöltél a matekra, valami nagyon veszélyes dolognak érzed és ettől leblokkolsz. Sok gyakorlás hatására viszont hirtelen "megvilágosodnak" a bonyolultabb struktúrák is.

2011. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!