Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen/Főiskolán mennyit...

Egyetemen/Főiskolán mennyit kell "szerepelni"?

Figyelt kérdés

Gondolok itt előadásokra, gyakorlati órákra.

Vagy ott nincsenek ilyenek?

Pl. mások előtt beszélni, előadást készíteni, stb.

Sajnos nagyon lámpalázas vagyok, nem tudom, mennyire tudnám kezelni a helyzetet.

Bár gondolom lámpalázas emberek is járnak fősulira.

Ti mit gondoltok?


2011. jan. 14. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a műszakin semmit nem kell, csak vizsgázni.
2011. jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetem, főiskola, szak, tantárgy és tanárfüggő.

Szóbeli vizsgák persze mindenhol vannak, azon felül... abszolút változó.

Egyébként a lámpaláz leküzdhető, nekem volt olyan tárgyam, ahol minden második héten csoportos kiselőadást kellett tartani. Az elején én is ki voltam tőle bukva, félév végére már semmi problémám nem volt a helyzettel, megszokja az ember :))

2011. jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!:))

Igen, én is remélem, hogy le lehet ezt győzni, ráadásul nem eszerint szeretnék sulit és szakot választani, hogy hol mennyit kell szerepelni.:)

2011. jan. 14. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Más oldalról világítom meg a problémádat: az egyetem/főiskola jó alkalom arra, hogy szokd a "szereplést". A nagybetűs életben sokszor lesz rá szükséged (gondolj csak egy állásinterjúra), úgyhogy egyáltalán nem árt, ha ezen a módon időben túlleszel rajta.
2011. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nálunk eléggé szereplős a dolog. mivel csak 8an vagyunk a szakon még az elméleti órák is elég interaktívan vannak tartva, nemhogy a gyakorlatok...
2011. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nálunk szemináriumon néha kérdeznek, van, hogy névvel felszólítva.. És egyik tárgyból kifejezetten egy előadást kellett megtartani (amit fel is vett kamerára, visszanéztük). Én is nagyon izgulós vagyok, próbálom leküzdeni... De inkább a csoporttársaim állapítsák meg, hogy izgulós vagyok, minthogy ezen csússzak el az álommunkám állásinterjúján :)
2011. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:))

Első 17:04-es válaszolónak is köszönöm, nagyon igaz, amit írtál!:))

Utolsó válaszolónak pedig sok sikert kívánok, és remélem, minél előbb legyőzöd a lámpalázad, és nem fogsz izgulni.:))

2011. jan. 14. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!