Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van annak kockázata, ha...

Van annak kockázata, ha veszek egy rendesen bejegyzett okj-s bizonyítványt?

Figyelt kérdés
Nem jár tanfolyamra az illető csak megveszi de rendesen be van jegyezve.
2011. jan. 14. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A felhasználója többnyire csak figyelmeztetést kap, de 2, vagy 5 év elteltével már azt sem, mert elévül.
2011. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt rád a b) pont vonatkozik:


"274. § (1) Aki

a) hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,

b) hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,

c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Továbbá felhasználás esetén az elévülést nem a hamisítás megtörténtétől, hanem a felhasználás kezdetétől számítják.

2011. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó. De be van jegyezve rendesen. Hogy bizonyítják, hogy nem jártam?
2011. jan. 14. 16:40
 4/8 anonim válasza:
nincs bejegyezve. hiába mondja neked a forma hogy bejegyzett ilyen nincs ezt felejtsétek el. nem fog senki bele nyúlni a rendszerbe főleg nem pár száz ezerért!!!
2011. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
egyébként nem értem miért akarnak az emberek okj-t venni nem olyan sok idő azt elvégezni...ha már veszel akkor ne ilyen sz*rt vegyél. ja és csak azzal a tudattal hogy nem bejegyzett szóval nem érdemes mert mindenhol utána néznek és nem biztos hogy megúszod felfüggesztettel.
2011. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom védeni sem támogatni a hamisítást, de azért belekötnék ebbe a "nem olyan sok megcsinálni azt"-ba. Van rendes munkahelyem, de gondolkodtam rajta, hogy tanulok valamit, érdekelne a klíma-szerelés, víz-gáz vagy villanyszerelési. íme a szitu: 350.000-nél kezdődnek a valóban szükséges szakmák + vizsgadíj + könyv + isten tudja még mi. Namost ha ezt meg is csinálnám, kezdőként évekig dolgozhatnék MINIMÁLBÉRÉRT. Nem éri meg szakemberré válni; de ha még utcát seperni sincs tehetséged, akkor ingyen adják... Szóval erről ennyit. Mint mondtam, van rendes foglalkozasom, de ha nem lenne, én is elgondolkoznék azon, hogy magam tanulnám ki a dolgokat és szereznék harmad annyiért papírt. Lehet ebbe is belekötni, de aki minimálbérből kitermel egy 500.000Ft-os képzést tisztességesen, az az igazi mágus...
2018. jan. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Végül vettél? megbízható volt?
2018. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andromeda2019 válasza:
100%
Aki fiatal, az tanuljon csak, de aki tud egy szakmát, és már nem fiatal nem nyithat egy otthoni pizzériát, mert kell a papír? Na ezért lehetne kockáztatni! Ha mernék. Egy alkalmazottat felvenni sokba kerül indulásnál. Minek a papír. Nem elég a sok szakhatósági engedélynek megfelelni? Mindenki aki nyitni akarna egy saját minipizzériát nyilván ért hozzá, -másképp mi értelme lenne. Ha nem jó, úgy sem veszik meg! Az élelmiszer-higiéniát meg úgyis ellenőrzik! Meg mindent. Miért görgetnek akadályt egy papír, jelen esetben egy szakács végzettséget igazoló OKJ-s papírdarab hiányában, hiszen remek pizzákat sütök. A tíz ujját megnyalja mindenki a főztöm, és süteményeim , pékáruim után. Igen is vennék papírt, ha nem büntetnék! Miért? Mert nem akarok kötelezően idegen nyelvet tanulni, mert a gyakorlat csak a segéd konyhai műveletekről szól, nem a kreativitás szabadon gyakorolhatásáról. Adott recepteket kell csinálni, minden fantázia nélkül. Sok időbe tellik. Nem értem minek kellene ugyanazt végig tanulni, amikor már a kisujjamban van az a tudás, amit egy kis pizzéria nyitásához bőven elég. Otthoni pizzéria nyitáshoz, otthoni vendéglátáshoz mi a frásznak kérnek papírt? A fiatalok, tapasztalatlanok, pályakezdők meg csak tanuljanak, gyakoroljanak, és végezzék el az OKJ-t, mert mit képzelnek? Hogy ők már mindent tudnak? Nem! Hol van még a 40 évnyi tudás, mint bennem? Messze!
2019. aug. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!