Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene tanulnom?

Hogyan kellene tanulnom?

Figyelt kérdés

Segítség, egyszerűen nem megy a tanulás! Most kezdtem az egyetemet, első évem, bölcsész szakon. (Nyelv...)

De érzem, hogy egyszerűen már nem jó az a technika, ahogyan gimiben tanultam, mert ide nem ez kell, így csak 2-es 3-as vagyok... A tanulási módszeremmel van probléma, mert egyébként az értelmi képességeimmel nincsen semmi gond.

Valaki aki hasonló szakon tanul: Milyen technikával érdemes egy bölcsész-tárgynak nekikezdeni?


nagyon köszönöm a segítséget!


2011. jan. 13. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Egyetemre jársz. Ha még nem vetted volna észre elmondom, hogy az egyetemeken a látszat ellenére csak három jegy van. Az egyes, az ötös, és a 2-3-4 ez így egy jegynek számít, mert egy kettes és egy négyes jegy között általában annyi a különbség, hogy mázlid volt e avagy sem. Egyetemen, legalábbis reál szakokon (nem tudom, nálatok hogy van) az számít jó tanulónak, aki elsőre átmegy a vizsgáin, és nem ismétel félévet. Ráadásul általában a leendő munkaadókat sem igazán érdekli, hogy te most nem summa cum laude végeztél, a lényeg, hogy meglegyen a diploma és kész.
2011. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 vurugya béla ***** válasza:

Eredetileg természettudományos vagyok, de életem során később végeztem humán tantárgyakat is. Az derült ki, hogy bazi sokat kellene olvasni az ajánlott meg a nem ajánlott szakirodalmat. Amit lényegtelennek találtam, azt felületesebben olvastam el. Készítettem olvasónaplót, kivonatot a fontosabbakról. A vizsga előtt a kivonatokból is kivonatokat készítettem, s párszor elolvastam, felidéztem az előző napon.

Nekem bejött, de hozzátartozik, hogy sokszor igen szerettem és élveztem, amit tanulnom kellett.

vrrrrrr

2011. jan. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a 2-es 3-as teljesen megfelelő! A fő cél, hogy átmenjen valaki a vizsgán. DE: Ha a cél az ösztöndíj, vagy a 4-es, 5-ös diploma, akkor minden nap kell valamennyit tanulni, az aktuális előadások és gyakorlatok anyagát olvasgatni, memorizálni.

Mikor ösztöndíjra hajtottam, akkor napi 3-4 órát fordítottam szorgalmi időszakban is a tanulásra. Jól jött a szövegkiemelős megoldás: Sárgával a nagyon fontos dolgokat, pirossal a főcímeket húztam ki. Így a szövegkiemelés formájára is emlékezve vizuálisan is tudtam néhány dolgot memorizálni.

Plusz: Egy-egy újonan felvett tárgyra az előző év tételei alapján már tudatosan, a szorgalmi időszakban is lehet tanulni, készülni, tételt kidolgozni.

Ha eddig megvolt a 2-es, akkor nagy baj nincs a tanulási módszereddel!

2011. jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!