Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnél Waldorf gimibe átmenni?

Szeretnél Waldorf gimibe átmenni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Abba nem bolondok járnak? Am nem akarok...
2011. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az milyen gimi? miért jó? én am nem mert már nem járok gimibe -.-
2011. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
oda hülyék járnak ezért nem szeretnék
2011. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előzőknek: oda nem a hülyék járnak, csak máshogy tanítják őket.


Kérdezőnek: ha mutatsz nekem Waldorf egyetemet és munkahelyet, akkor simán átmegyek.

2011. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
91%
Amenyiben úgy érzed, hogy lassabban megy a tanulás akkor mindenképpen jobban jársz. NEM HÜLYÉK járnak abba az iskolába. De van akinek több időre van szüksége egy anyag elsajátításához. Rengetegen mentek egyetemre ilyen gimnáziumból, és jó eredményeket értek el. Hiszen a lényege pont az, hogy akinek több idő kell az érettségiig eljusson ugyanarra a szintre mint társaik. Egy tanár.
2011. jan. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

A Waldorf suliba nem hülyék járnak. Egyszerűen csak más a tanítási rendszer.

Waldorf-ba akkkor ajánlatos csak menni, ha már első oztálytól kezdve odajársz. Mert ha csak gimitől kezdve, akkor az úgy nagyon nehéz. Mert át kell szokni a rendszerre. Nekünk ezt az egyik tanárunk mondta, mert neki az ismerősének az ismerőse odajár.

Valamint azt is el tudom mondani, hogy tényleg nagyon fura iskola. Én most vagyok 8.-os és voltak nálunk különböző sulikból reklámozgatni. Köztük egyik volt a Waldorf. És hoztak mintákat is. Én személy szerint nagyon ledöbbentem. Nekik nincs könyvük, nincs füzetük, semmi. Órán jegyzetelnek, és otthon elkészítik egy könyvnek. Ami nekünk jutott "könyv-példány" egy biosz "könyv" volt, amit úgy képzeljetek el, hogy olyan vastag, mint egy mőszaki papír, csak kicsit sárgásabb, és nincs borítója, mert azt is nekik kell megcsinálni, tehát olyan mint füzet, de a papír vastagsága miatt nem több 15-20 lapnál. És pl. ebbe a biosz "könyvbe" olyan rajzokat láttunk, hogy csak lestem. Nekik kell elkészíteni az emberi csontvázat, a bőrszöveteket, baktériumokat, mindent, ami nekünk úgymond "normális" diákoknak egy biosz könyvbe benne van.

Tehát ez a suli olyanoknak való, akik ilyen módszerrel tanulnak könnyen, illetve ha jól emlékszem, akkor kevés az osztálylétszám amiatt, hogy személyesen is tudjon foglalkozni vele órán a tanár.

Mindenesetre, nagyon érdekes suli.

2011. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!