Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bioszfaktosok, érettégizettek!...

Bioszfaktosok, érettégizettek! Szerintetek ez milyen nehézségű feladat? (biokémia)

Figyelt kérdés

Normális életkörülmények között az agy kizárólag glükózt használ energiaigényének fedezésére. Egy átlagos testtömegű, 1 napja éhező, nyugalomban lévő ember agya napi 144 g glükózt használ fel.

1. Számítsuk ki, hogy az agy a test teljes energiaszükségletének hány százalékát használja fel, ha az átlagos, egy napja éhező ember anyagcseréje 7500KJ?

2. Számítsuk ki azt is, hogy ugyanennyi energiát mekkora tömegű cukor lebontása fedezhet a vázizmainkban annak teljes, elletve hiányzó oxigénellátottsága érdekében!


Előfordulhat HASONLÓ közép/emelt szintű érettségin?


2011. jan. 12. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Az benne van a követelményrendszerben, hogy mennyi energiát szolgáltat a glükóz aerob és anaerob lebontása?

Ha igen, akkor emelten el tudnám képzelni a feladatot.

Vagy úgy, hogy megadják ezeket az adatokat.


Középszinten semmiképpen szerintem.

2011. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, csakhogy ezt sima bioszon írtuk, és humán osztály vagyunk!!! Jó, hülye vagyok. Emelt bioszra járok, biztos illett volna megoldanom, olyan szinten megtanulnom. De a franc se gondolta volna, hogy egy ilyen osztálynak - nem valami jók bioszból - egy ilyen feladatot ad. Még a szerényi féle feladatgyűjteményben sem találtam hasonlót. Pedig abban van mindenféle.
2011. jan. 12. 17:37
 3/7 A kérdező kommentje:
*mmint nem emelt bioszra járok, hanem faktra, mivelhogy emelt szintű érettségit akarok tennixD Írni se tudok...
2011. jan. 12. 17:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor szokj hozzá:)

Tudom, ez most nem vigasztal, de: Sokkal jobb, ha neked is meg kell küzdened kicsit. Mert ha nagyon egyszerűeket ad, akkor a sok "hülye" közt elbízod magad, aztán emelten pofára esel.


Amúgy nekünk is ilyen volt a tanárunk. Alapórán olyan feladatot adott, ami emelt szinten volt érettségin:D Akkor persze én is hőbörögtem, elhiheted:D


Amúgy most hogy jobban belegondolok, ez tudni kell. Hisz tudni kell, hogy aerob és anaerob lebontásnál hány ATP keletkezik, és azt is tudni kell, hogy egy ATP hány kJ energiát szolgáltat.


Innentől kezdve meg csak matek:)


Amúgy ha emeltezni fogsz belőle, ilyenekre számíthatsz tényleg.

2011. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze, elhiszem.

Nem is az a baj. És eszem ágában sincs elbízni magam, hogy jobb vagyok náluk bioszból. Az olyan lenne, mintha az oviban arra verném a mellem, hogy én 18 éves létemre tudok olvasnixD Az a baj, hogy nem is volt szó ilyen dolgokról. Lead egy tök alapszintű órát, aztán meg elénk vág egy ilyen emelt szintű feladatot. Mert hogy szó sem volt ilyen dolgokról, nem csinálunk soha feladatokat:S


Amúgy később én is rájöttem, hogy hogy lehetett volna kiszámolni, vertem is a fejem a falbaxD Az ironikus az, hogy éjfélig erre a dogára tanultam, reggel meg olyan voltam mint egy holdkóros, nem jutott eszembe semmi:'(

2011. jan. 12. 17:47
 6/7 A kérdező kommentje:
De legalább megérett az elhatározás, hogy innentől ne a tanártól várjam, hogy alaposan megtanítsa a bioszt:S Asszem belehúzok, és nekiállok rohadt sokat tanulni.
2011. jan. 12. 17:49
 7/7 anonim ***** válasza:
:) Miénk is ilyen volt, szóval átérzem:DD
2011. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!