Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a tananyag (témakörök)...

Mi a tananyag (témakörök) töriböl, és magyarból gimibe? 10. , és 11. osutály.

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:

10. felvilágosodás az biztos. Magyarba a nyelvújítás meg csokonai, rokokó stb.


11. realizmus, standhal, goirot apó. Magyarba Madách, arany (balladái), petőfi, jókai, mikszáth. ilyenek.

2011. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10. felvilágosodáshoz még-> Voltaire, rousseau, goethe.
2011. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hopeanswerisgood válasza:

standhal helyett stendhal...

amgyarba helyett amgyarból...


Egyébként ez változó - ahány gimi, középsuli, annyi szokás. Néhol még tanáronként is eltér. Nekem pl. Stendhal nem volt, de volt Hemingway, amit az előttem válaszoló nem említett.


A töribe az lehet az eltérés, hogy milyen részletességgel veszitek az egyes korszakokat, mennyire részletesen tanuljátok a magyar és a világtörténelmet.


Magyarból meg az, hogy melyik korszakban mely írókat, költőket veszitek, mely aspektusára gyúrtok rá a korszaknak. Nehéz válaszolni a kérdésedre. Főleg mivel azt a faktort még nem is számoltam, hogy csúszhattok is a tananyaggal.


Erre biztosabb választ tud adni a törutanárod, és a magyartanárod, ha már gimis vagy. Ha nem, akkor lépj kapcsolatba azzal a gimivel/középsulival, amelyiknek a 10.-es, 11.-es töri és magyar tematikája érdekel.


18/F

Chau

2011. jan. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!