Melyik a jobb? Védőnő vagy dietetikus? Melyiknek van jobban értelme, jövője?
Ha érdekel a magánszféra is, akkor inkább a dietetikus, mivel elég sok embernek van rá szüksége korosztálytól függetlenül, egyre több az elhízott kisgyerek is.
A közszférát nem javaslom, csak ha nagyon elhivatott vagy, és mellette csinálsz mást is, vagy a párod fog annyit keresni, hogy megéltek. 6 órában bruttó 80-al vagyok közalkalmazott egy országosan elismert egészségügyi intézményben, ennek 50-60 körül-között van a nettója.
Ha rám hallgatsz, akkor olyan munkát választasz, amit szívvel-lélekkel fogsz csinálni, mert mindkettő igen nagy elhivatottságot igényel. Ahhoz képest, hogy felelősségteljes munka, egyáltalán nem fizetik meg. De annyira nem, hogy akár T.SCO pénztárosként is dolgozhatnál és ahhoz nem kell 4 évet tanulnod és fizetned.
Én azért tanultam védőnőnek, mert gyermekkorom óta ez szerettem volna lenni és azt mondom, hogy mindazon LEbecsültség, alulfizetettség, agyoncsesztetés, potenciális munkakerülőnek nyílvánítás ellenére sem hiszem, hogy lenne még egy olyan munka, amit ennyire szívesen csinálnék, ami közben mosolyognék.
Tegyük hozzá, hogy én egy nagyvárosban dolgozom védőnőként, ahol sajnos nem tudok annyi időt fordítani a gondozottjaimra, amennyit szeretnék. És a törvényeket sem olyan emberek hozzák, akik valaha dolgoztak volna védőnői körzetben. Jelenleg sz.rból kell várat építened, vagy fából vaskarikát és még a munkádhoz szükséges tárgyi feltételeket sem biztosítják, sőt Te fizeted a telefonszámládat. Elvárná a szülő, hogy bejelentkezz??? Nagyon szívesen bejelentkeznék a gondos családokhoz...ha nem a "T.SCO pénztáros" fizumból kellene ezt megtennem. És sok szülőnek nem fontos a gyermeke egészsége sem! Hidd el nekem.
Sokszor szélmalomharc, hiába próbálsz maximálisan együttműködni valakivel. Nagyon sok szemét ember van ám, akik miatt elég sokat fogsz szívni. TE és a gyerek! Nem a szülő!!
És képtelenség betartani a törvényben rögzített látogatási gyakoriságokat, pedig lelkiismeretesen dolgozom, de nem megy.
A baj ugyan az az egészségügyben bárhol. Nincs pénz arra, hogy dupla ennyi védőnő végezhesse a munkáját, megfelelő anyagi, tárgyi feltételekkel. Pedig egyedül azzal lehetne javítani az ellátás gyakoriságát, minőségét.
És persze a szülői hozzáállás sem mindegy.
Ha becsületesen, lelkiismeretesen csinálod, akkor 1 év múlva burn out:)))) De én még nem adtam fel!!!!
Mosolyogj és akkor visszamosolyog a világ!!!És! Hallgass a szívedre!!! Az lesz a jó döntés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!